Narodowy Dzień Sportu nad Jeziorem Tarnobrzeskim

3 października w całym kraju odbywać się będą imprezy związane z trzecią edycją Narodowego Dnia Sportu. W Tarnobrzegu w tę inicjatywę włączył się między innymi klub kajakowy działający nad Jeziorem Tarnobrzeskim oraz Jacht Klub Kotwica. 

Klub Kajakowy „Jezioro Tarnobrzeg” zorganizuje warsztaty kajakarskie i zawody Kajakarskie o Puchar Marszałka Województwa Podkarpackiego na Jeziorze Tarnobrzeskim. Jacht Klub Kotwica poprowadzi natomiast warsztaty żeglarskie. Szczegóły na stronie: www.narodowydziensportu.pl/miasta-partnerskie/tarnobrzeg/.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolski projekt popularyzujący aktywność sportową wśród Polaków organizowany jest przez Fundację Zwalcz Nudę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Ideą akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w różnych dyscyplinach sportowych. Wybrane szkolenia poprowadzą wybitni polscy sportowcy i olimpijczycy, a jedynym warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się na wybrany trening poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl.

Pierwsza edycja Narodowego Dnia Sportu odbyła się 26 października 2013 roku i objęła swoim zasięgiem kilkaset miejscowości w całej Polsce. W każdym z miast do projektu zgłosiły się ośrodki sportu, kluby fitness, siłownie, szkoły tańca, jogi, sztuk walki, OSiR-y, baseny i kluby sportowe, które jako Partnerzy akcji udostępnili swoje podwoje mieszkańcom. Z bezpłatnych zajęć i treningów skorzystało ponad 60 tysięcy osób.

W drugiej edycji statystyki zostały podwojone. Liczymy na podobny sukces 3 października – mówi Krystyna Radkowska, Prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *