Apartamentowce nad jeziorem? Będzie zielone światło dla tej inwestycji?

W planie zagospodarowania przestrzennego otoczenia Jeziora Tarnobrzeskiego najprawdopodobniej znajdą się zapisy zezwalające na budowę nad brzegiem akwenu dwóch osiedli apartametowców.

Bilbordy informujące o planach budowy apartamentowców stoją nad jeziorem od połowy 2013 roku. Mówiło się wówczas, że nie będą to pojedyncze budynki, ale małe zamknięte osiedla. Jedno miało powstać od strony Wisłostrady – a więc przy plaży – niedaleko punktu poboru opłat za wjazd, drugie natomiast za ośrodkiem „Kama”, od strony osiedla Ocice. Budynków miało być w sumie siedem, a każdy z nich miał  mieć wysokość od 4 do 6 pięter. Wybudować je miała rzeszowska firma Hartbex.

Warunkiem ich budowy było znalezienie chętnych na zamieszkanie w tym miejscu, a także wprowadzenie odpowiednich zapisów do planu zagospodarowania przestrzennego, który ma być gotowy jeszcze w tym roku.

Taki wniosek jest złożony do studium uwarunkowań przestrzennych i miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Rozpatrują go planiści, którzy przygotowują projekt. Najprawdopodobniej będzie rozpatrzony pozytywnie. W lipcu te dokumenty zostaną wyłożone do publicznego wglądu – mówił podczas ubiegłotygodniowej konferencji prasowej prezydent Grzegorz Kiełb.

Za kilka miesięcy nad uchwaleniem planu będą głosować tarnobrzescy radni.

3 Comments

 1. chyba kogoś

  obi nigdy nie powstały.. faktycznie, potrzeba jeszcze osiedla mieszkalnego przy samym jeziorze… Ale porażka mega.

  Reply
 2. czemu

  Jakby powstały od strony miasta, to ok. Ale nie za bardzo wyobrażam sobie takie wysokie budynki przy plaży…

  Reply
 3. Pingback: ANKIETA: Czy nad Jeziorem Tarnobrzeskim powinny powstać kilkupiętrowe apartamentowce?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *