Wybierasz się na ryby nad Jezioro Tarnobrzeskie? Przeczytaj!

Do regulaminu wędkowania na Jeziorze Tarnobrzeskim wprowadzono kilka zmian. Warto się z nimi zapoznać zanim wybierzemy się nad akwen.

Urząd Miasta w Tarnobrzegu informuje:

Wędkować na Jeziorze Tarnobrzeskim można cały rok, zarówno z brzegu, jak i ze środków pływających wyposażonych w napęd wiosłowy lub silnik elektryczny, w odległości do 200 metrów od brzegu. Prawo do wędkowania z łódki daje wykupienie dodatkowej składki na środki pływające. Łódź powinna być odpowiednio oznakowana.

W tarnobrzeskim akwenie wędkować mogą członkowie Polskiego Związku Wędkarskiego oraz osoby niezrzeszone posiadające kartę wędkarską.

Na Jeziorze Tarnobrzeskim obowiązują następujące wymiary ochronne ryb: karp – do 35 cm i powyżej 60 cm, amur, troć jeziorowa – do 70 cm, lin, jaź, kleń – do 30 cm, okoń, wzdręga, płoć – do 20 cm, karaś, leszcz – do 25 cm, szczupak – do 60 cm i powyżej 100 cm, sandacz – do 60 cm.

Obowiązują także limity ilościowe: amur, karp – 2 sztuki na dobę, szczupak – 1 na dobę (z zastrzeżeniem, że łączna ilość tych ryb przeznaczonych do zabrania nie może przekroczyć 2 sztuk na dobę). Limit wagowy ryb niewymienionych gatunków – do 5 kg.

Ryby objęte regulaminem i przeznaczone do zabrania muszą być wpisane do rejestru bezpośrednio po złowieniu. Pozostałe gatunki mogą być wpisane po zakończeniu wędkowania.

Wędkarz po złowieniu limitu dziennego jest zobowiązany opuścić łowisko. Nad akwenem obowiązuje bezwzględny zakaz obierania (czyszczenia, patroszenia) złowionych ryb. Można za to nęcić używając koszyczka zanętowego.

Wysokość opłat wynosi:

dla członków Okręgu Tarnobrzeg – 1 doba – 5 zł, 3 dni – 15 zł, tydzień – 25 zł, 30 dni – 50 zł, roczna – 300 zł,

dla pozostałych członków PZW –  1 doba – 10 zł, 3 dni – 30 zł, tydzień – 50 zł, 30 dni – 100 zł, roczna – 500 zł,

dla niezrzeszonych – 1 doba – 20 zł, 3 dni – 50 zł, tydzień – 100 zł, 30 dni – 200 zł, roczna – 1000 zł

Dodatkowa, roczna opłata za łowienie z łodzi dla członków Okręgu Tarnobrzeg oraz pozostałych członków PZW wynosi 100 zł, a dla osób niezrzeszonych – 150 zł.

Regulamin łowiska:

regulamin_lowiska (2)

regulamin_lowiska (3)

regulamin_lowiska (1)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *