Piknik naukowy „Planeta Energii” na tarnobrzeskim rynku!

planeta energii tarnobrzeg

Przez dwa dni – 11 i 12 maja na placu Bartosza Głowackiego odbywać się będzie piknik naukowy dla dzieci „Planeta Energii”. Grupa Energa sprowadzi do miasta  mobilne centrum nauki i fascynującą krainę  prądu elektrycznego. 

W programie są różnego rodzaju eksperymenty i konkursy z nagrodami, a także turniej miast w produkcji prądu poprzez jazdę na rowerach stacjonarnych produkować.

Na dzieci i młodzież na „Planecie Energii” czekać będzie między innymi kula plazmowa, induktor Ruhmkorffa generujący miniaturowe „pioruny”, Kołyska Newtona, która ilustruje prawo zachowania pędu czy maszyna elektrostatyczna, od której elektryzują się od włosy. A także wiele innych atrakcji.

„Planeta Energii” to realizowany od 2010 roku autorski program edukacyjny Grupy Energa, który powstał z myślą o najmłodszych. Jego głównym celem jest propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej przy wykorzystaniu nowoczesnej formy edukacji odpowiadającej potrzebom i realiom współczesnego świata. Projekt stawia przede wszystkim na naukę poprzez zabawę i interaktywne doświadczenia, dzięki czemu dzieci mają możliwość wzięcia udziału w niestandardowych lekcjach oraz pokazach.

Więcej szczegółów na plakacie:

planeta energii na tarnobrzeskim rynku

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *