Dzikowski Festiwal Nalewek po raz trzeci! [ZDJĘCIA] [MIASTO]

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć autorstwa Radosława Delimaty z III edycji Dzikowskiego Festiwalu Nalewek, która w minioną niedzielę odbywała się na terenie Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu. 

W imprezie udział wzięło 28 wystawców, a do konkursu zgłoszono prawie 130 nalewek. Festiwal nawiązuje do tradycji właścicieli Dzikowa, hr. Tarnowskich, którzy w słynnej „Wytwórni Wódek i Likierów” produkowali cenione w Polsce i Europie wódki oraz nalewki. Jak co roku tak i tym razem motywem przewodnim festiwalu był dereń, owoc dawniej powszechnie uprawiany w rejonie Tarnobrzega, który obecnie dalej występuje na terenach przyległych do zespołu zamkowo-parkowego.

Jednym z głównych punktów całego festiwalu były konkursy o miano najlepszej nalewki, które odbywały się w kilku kategoriach. Pierwsze miejsce w koronnej konkurencji dereń, jury konkursowe przyznało Panu Ryszardowi Pietryka z Połańca. W formule otwartej (nalewki owocowe i kwiatowe) zwyciężyła nalewka z czeremchy również autorstwa Pana Ryszarda Pietryki. Swoją nagrodę przyznała także festiwalowa publiczność, która najwyżej oceniła i tym samym przyznała nagrodę im. Bronisława Burnatowicza nalewce „Wiśnia dzika górska”, której twórcą jest Pan Wojciech Suchanek.

dzikowski festiwal nalewek (19) dzikowski festiwal nalewek (5)


baner sadrakula pho

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *