Nad jeziorem na stałe zlokalizowane zostaną dwa defibrylatory

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb poinformował niedawno, że miasto zakupi w tym roku cztery defibrylatory. Dwa z nich mają na stałe zostać zlokalizowane nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Czym jest defibrylator? Jest to urządzenie, które po podłączeniu elektrod do klatki piersiowej osoby poszkodowanej analizuje rytm pracy serca i określa czy wymaga ono defibrylacji, czyli zabiegu polegającego na zastosowaniu impulsu elektrycznego do przywrócenia akcji.

Zakupu defibrylatorów dotyczył jeden z trzydziestu trzech projektów zgłoszonych ostatniej edycji tarnobrzeskiego budżetu obywatelskiego (jego nazwa to „Bezpieczne Serce w Tarnobrzegu”). Chociaż za jego realizacją zagłosowało zbyt mało osób i nie znalazł się on w gronie zwycięskich propozycji, to samorząd uznał, że jest to inicjatywa warta zrealizowania „pozakonkursowo”.

Będziemy sukcesywnie kupować defibrylatory. W tym roku na ten cel przeznaczamy kwotę 20 tysięcy złotych. Wystarczy ona za zakup czterech urządzeń. Dwa z nich zostaną zlokalizowane przy Jeziorze Tarnobrzeskim, jeden otrzyma straż miejska, a nad lokalizacją czwartego jeszcze się zastanowimy – mówił prezydent podczas konferencji prasowej.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *