Powstał Punktu Informacji Turystycznej. Latem będą także mobilne punkty nad jeziorem

W Tarnobrzegu powstał Punktu Informacji Turystycznej. Mieści się w siedzibie Oddziału Miejskiego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego „Siarkopol”, przy ulicy Mickiewicza 11a.

To właśnie osoby z tej organizacji będą w nim obsługiwać turytów. Ich zadaniem będzie także współpraca z organizatorami turystycznymi oraz instytucjami i firmami, z usług których korzystają turyści.

Z tego co wiemy, to przy większości oddziałów PTTK działają Punkty Informacji Turystycznej. Mamy dobrą lokalizację, znaną wśród osób, które interesują się turystyką. Będziemy promować nasze miasto, bo mamy się czym chwalić. Będziemy też szeroko promować sam punkt i reagować na wszystkie sygnały od turystów, którzy będą nam podpowiadać co powinniśmy poprawiać – mówi wiceprezes tarnobrzeskiego oddziału, Henryk Galek.

– Apeluję do firm instytucji z branży turystycznej, między innymi do hotelarzy czy właścicieli lokali gastronomicznych, aby włączyli się w funkcjonowanie tego punktu. Nie jest to bowiem jedynie miejsce, w którym udziela się informacji turystom indywidualnym, ale także miejsce kojarzenia podmiotów z tej branży. Dzwonią na przykład organizatorzy wycieczek do Sandomierza z pytaniem co można obejrzeć po drodze w Tarnobrzegu, albo jak można tutaj spędzić trzy godziny czy pół dnia – dodaje mówi  Stanisław Bochniewicz  członek PTTK, przewodnik górski, terenowy,  pracownik Urzędu Miasta Tarnobrzega.

Inicjatywę tę finansowo wsparł magistrat, przekazując ponad pięć tysięcy złotych na urządzenie pomieszczenia, w którym obsługiwani będą turyści oraz przygotowanie i wydrukowanie planu miasta, folderu informacyjnego oraz wykonanie okolicznościowego stempla.

– Miasto miało niewielki wkład. Powstanie tego punktu to zasługa grupy zapaleńców. Będziemy starli się wspierać działalność PTTK w tym zakresie – mówi prezydent Grzegorz Kiełb. – Wielu turystów już wcześniej przychodziło tutaj po informację. Takich, którzy przyjeżdżali tutaj, aby zwiedzić miasto, a nie jedynie poleżeć na plaży. My w okresie wakacyjnym dodatkowo będziemy chcieli otworzyć mobilne punkty informacji turystycznej nad Jeziorem Tarnobrzeskim. W 2018 roku na pewno wytycznym też na terenie miasta kilka tras turystycznych.

W punkcie możemy otrzymać także foldery reklamujące atrakcje całego szeroko pojętego regionu, a więc mogą z niego korzystać także tarnobrzeżanie. Na razie Punktu Informacji Turystycznej będzie działać 5 dni w tygodniu, minimum 4 godziny dziennie. Docelowo ma być otwarty dłużej i codziennie. Aktualną informację o godzinach jego otwarcia będzie można znaleźć na stronie internetowej PTTK w Tarnobrzeg. Można tam także zadzwonić – pod numer 15 822 34 79.


Zobacz także:

Tak będzie wyglądać galeria handlowa, która powstanie w centum Tarnobrzega? [ZDJĘCIA][MIASTO]

Nad jeziorem powstaną nowe drogi i ścieżki rowerowe

Studiuj w Tarnobrzegu – w jednej z najlepszych uczelni niepublicznych w kraju!


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *