Festiwal Rzemiosł Dawnych w Sandomierzu. Sprawdź program! [W OKOLICY]

9 i 10 września w Paku Piszczele w Sandomierzu odbywać się będzie Festiwal Rzemiosł Dawnych. Zapraszamy do zapoznania się z programem tej imprezy.

Wśród atrakcji: pokazy i warsztaty rzemieślnicze – m.in. tkactwo, garncarstwo, kuchnia pradziejowa, szewstwo, obróbka drewna, obróbka szkła metodami krzemieniarskimi i wiele innych. A także budowa pieca dymarskiego oraz wytop żelaza. Rozbicie pieca nastąpi w niedzielę 10.09.2017 o godz. 16.00.

Impreza jest częścią projektu pt. „Wielka przeszłość małego miasta – letnia akademia kultury” realizowanego przez Niezależną Inicjatywę Kulturalną i dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2017. Projekt ten jest częścią zadania pt.  „Przepis na kulturę w Sandomierzu” realizowanego przez Sandomierskie Centrum Kultury.


 

Zobacz także:

Piękni i Młodzi, Defis i Shachursky w Obrazowie. Jabłkobranie 2017. Sprawdź program [W OKOLICY

Studiuj w Tarnobrzegu – w jednej z najlepszych uczelni niepublicznych w kraju! 

W piątek Maryla Rodowicz, w sobotę Kamil Bednarek, w niedzielę Modern Talking! [W OKOLICY]


Partnerzy projektu: Świętokrzyskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Przemysłowego Muzeum Diecezjalne – Dom Długosza w Sandomierzu, Muzeum Okręgowe w Sandomierzu, Klasztor oo. Dominikanów oraz Fundacja Haereditas Sancti Iacobi.

Wsparcie: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu

festiwal rzemiosł dawnych w sandomierzu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *