Szkoła Czarodziejów w Zamku Baranowie Sandomierskim

szkoła czarodziejów

W Zamku w Baranowie Sandomierskim działać będzie Szkoła Czarodziejów Queverton! Magicznych sztuczek będzie można uczyć się tutaj w ramach wakacyjnej kolonii dla dzieci. 

Zamek w Baranowie dołączył do listy miejsc takich jak Giżycko, Gniew, Krasiczyn czy Moszna, gdzie w zamkowych komnatach nauczyciele z Krainy Queverton szkolą młodych czarodziejów. Jak czytamy na stronie internetowej szkoły czarodziejów jej uczestnicy „przenoszą się w świat, pełen przygód, nowych, ciekawych znajomości oraz niecodziennych zajęć”, gdzie „poza starannie dobranymi Profesorami (wychowawcami), niesamowitą atmosferę buduje wielkość i tajemniczość Zamku”. To raj dla fanów Szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart i przednia zabawa inspirowana przygodami trójki przyjaciół: Harry’ego Potter’a, Hermiony Granger i Rona Weasly.

Szkoła czarodziejów do Baranowa Sandomierskiego zawita w terminie od 26.06 do 07.07.2017.

A tak wygląda wykaz zajęć i imprez realizowanych w szkole czarodziejów:

Wydział Nauk Stosowanych:
przedmioty: zielarstwo i ziołolecznictwo (nauka o ziołach i ich wpływie na zdrowie człowieka), kryptografia i kryptoanaliza (nauka kodowania i dekodowania wiadomości za pomocą szyfrów), pierwsza pomoc (nauka podstawowych umiejętności z zakresu pierwszej pomocy), warsztaty kreatywności (kształtowanie umiejętności wolnego, nieograniczonego myślenia), eksperymenty i doświadczenia (wybrane elementy z dziedziny fizyki i chemii),

imprezy: Konkurs Kreatywności „Magia Umysłu”.

Wydział Umiejętności Nadzwyczajnych:
przedmioty: wróżbiarstwo, czyli sztuka przepowiadania przyszłości i odkrywania tajemnic przeszłości (symulacja wróżenia różnymi technikami), studnia zaklęć (nauka zaklęć stosowanych w książkach o przygodach Harry’ego Pottera – po zajęciach istnieje możliwość dołączenia do Klubu Pojedynków), historia magii i Magów (wybrane elementy z historii magii zaczerpnięte z różnych kręgów cywilizacyjnych), Potęga Run (nauka kreślenia Run i ich znaczenie), różdżkoznawstwo (wiedza dot. rodzajów różdżek, ich znaczenia oraz budowy), alchemia i eliksiry (m.in.: bezpieczne zabawy z suchym lodem czy ciekłym azotem), galeria talizmanów (wybrane elementy z wiedzy o talizmanach, amuletach – rodzaje, historia, znaczenie),

imprezy: Turniej Trójmagiczny (trzy zadania dla wybranych uczestników z każdego Domu), Quiz Wiedzy o Świecie Harry’ego Pottera, zabawa fabularyzowana: „Komnata Tajemnic została otwarta”, nocne zwiedzanie zamku (dla chętnych) – zwiedzanie połączone z legendami zamku.

Wydział Rozrywki Niekonwencjonalnej:
przedmioty: quidditch SC (gra czarodziejów, której zasady oparte są o grę znaną z przygód Harry’ego Pottera – zgodnie ze światowymi standardami), rytm i ekspresja (nauka tańców różnych stylów tanecznych), szachy (nauka gry oraz podstawowych strategii) i inne gry planszowe (typu: „Osadnicy z Catanu”), „Wyznawcy Sanguinów” (karciana gra logiczno-strategiczna), gry i zabawy plebejskie (różne aktywności ruchowe na świeżym powietrzu), fabryka głosu (nauka podstaw emisji głosu, technik recytacji oraz wybranych piosenek).

imprezy: Turniej Quidditcha, DanceFeast (wielki turniej umiejętności tanecznych), „Wyznawcy Sanguinów” – finałowa rozgrywka, Turniej o tytuł Minstrela Quevertonu.

Więcej informacji: http://www.szkolaczarodziejow.pl/szkola-czarodziejow-w-zamku-baranow-sandomierski/#1479486149179-4c733699-cfbe

a także pod nr telefonu 728-66-33-23.

Info i fot – www.szkolaczarodziejow.pl

szkoła czarodziejów

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *