W ten weekend Militariada 2019. Zagra Kombi i Velvet [W OKOLICY]

W trzeci weekend czerwca północne Podkarpacie już jedenasty raz zamieni się w poligon muzyczno-militarny. Przed nami Militariada 2019.

15 i 16 czerwca muzycznymi gwiazdami Nowej Dęby będą: KOMBI oraz VELVET, a przed nimi na scenie pojawią się: Fast Fingers, ODS, Sviatyj, The Louders. W niedzielę organizatorzy zapraszają na odlotowo-wybuchową rekonstrukcję „Bijcie na mnie. Naszych już tu nie ma! Głusiec 1944” z udziałem samolotu i efektów pirotechnicznych. Nowością na Militariadzie będzie sobotnia dyskoteka pod gwiazdami.

W trakcie Militariady ponadto dostępne będą tematyczne: dioramy, pokazy, stoiska, sklepiki. Każdy będzie mógł zabawić się w wesołym miasteczku i dobrze zjeść w strefie gastronomicznej. Na imprezie zapraszamy do korzystania z takich atrakcji jak: zabawy i konkursy dla małych i dużych, dynamiczne pokazy militarne, przejażdżki pojazdami wojskowymi oraz wiele innych atrakcji.


Zobacz także:

Kamerki – Jezioro Tarnobrzeskie na żywo

W lipcu Bajm, Sidney Polak i Łzy nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Dni Tarnobrzega 2019!


Nowa Dęba jest miastem wojska i militariów. Położony jest tu jeden z największych w Polsce poligonów wojskowych i działa Jednostka Wojskowa 2090. 81 lat temu, w 1937 r. w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego powstała tutaj Wytwórnia Amunicji nr 3, dając początek dzisiejszemu miastu. Organizując Militariadę chcemy podkreślać militarny charakter Nowej Dęby. Także w tym roku część naszego miasta, jak w latach ubiegłych, zamieni się w pole bitwy, z wykorzystaniem czołgów, grup rekonstrukcyjnych i innego sprzętu ciężkiego. – mówi burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon.

militariada 2019

Zapraszamy widzów do obejrzenia całego programu artystycznego, w którym zaprezentują się nasze lokalne grupy artystyczne oraz znakomite zespoły muzyczne. Ciekawą atrakcją będzie możliwość zwiedzania sprzętu bojowego z Huty Stalowa Wola, która zaprezentuje platformę minowania narzutowego „Baobab” oraz swój najnowszy produkt – artyleryjską haubicę samobieżną „Kryl” – informuje Krystian Rzemień, dyrektor SOK.

Wyjątkowe stoiska zbrojeniowe prezentować będą Zakłady Metalowe DEZAMET oraz Huta Stalowa Wola. To firmy skupione w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, które swoją działalność zapoczątkowały przed II wojną światową w ramach planu COP. Dzisiejszy DEZAMET, świętujący swoje 80-lecie, jako Wytwórnia Amunicji Nr 3 w Dębie dał podwaliny dzisiejszej Nowej Dębie powołując do życia wiele instytucji miejskich. Obecnie swoją flagową działalność skupia na produkcji militarnej, m.in. dla Polskich Sił Zbrojnych. Ważnym partnerem Militariady są Zakłady Chemiczne Siarkopol, które aktywnie wspierają jej organizację a także Wojsko Polskie, które co roku wystawia pojazdy bojowe, lekkie i ciężkie oraz prezentuje najróżniejszy asortyment wojskowy, z pokazami dynamicznymi włącznie. Goście odwiedzający Militariadę będą mogli w niedzielę skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji w ramach akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy. Akcja rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 18:00. W tym czasie w specjalnie zaprojektowanym namiocie odbywać się będą badania kardiologiczne, endokrynologiczne, pulmonologiczne i okulistyczne. To jak do tej pory najszersza oferta bezpłatnych badań dla polskich pacjentów. Aby skorzystać z badań i porady specjalisty nie jest wymagane skierowanie. Dodatkową atrakcją będą prowadzone przez lekarzy pogadanki i możliwość zdobycia praktycznej wiedzy na temat zawału serca, cukrzycy i stanu przedcukrzycowego, POCHP oraz jaskry.

Na koniec warto dodać, że Nowa Dęba zaprasza jak zawsze swoich Mieszkańców oraz wszystkich, którzy chcą przyjechać i poznać unikalny charakter miasta podczas największej imprezy militarnej w regionie.

Organizatorami są:

Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *