Kiedy nad jeziorem powsatnie pole namiotowe i campingowe?

Chociaż budowę pola namiotowego i campingowego nad Jeziorem Tarnobrzeskim zapowiadano już wiele razy to dotąd żaden z przedstawianych terminów realizacj tej inwestycji nie został dotrzymany. Tym razem ma być inaczej. 

Budowę pola namiotowego i campingowego zaplanowano w ramach drugiego etapu projektu rewitalizacji otoczenia jeziora, o którym pisaliśmy niedawno tutaj: Park linowy, place zabaw, parkingi – wkrótce nad jeziorem. Tak to będzie wyglądać! (realizacja pierwszego etapu prac ma potrwac do 2021 roku).

Władze Tarnobrzega liczą, że uda się im pozyskać pieniądze także na kontunuację tego projektu. To o tyle uzasadnione, że z informacji, które płyną z Urzędu Marszałkowskiego wynika, że w perspektywie unijnej na lata 2021-2027 wciąż będzie można ubiegać się na dofinansowanie projektów związanych z rewitalizacją terenów zdegradowanych.

Wartość drugiego etapu tego projektu to ponad 20 milionów złotych. Obejmuje on przede wszytskim przebudowę drogi biegnęcej wzdłóż plaży i budowę wielkiego parkigu. Planowana jest także budowa campingowego i namiotowego. A więc także dodatkowej infrastruktury rekreacyjnej.

2 Comments

  1. FazZi

    Co to jest „powsatnie”?? Pani/e admin/redaktor przed zamieszczeniem tekstu do publikacji sprawdź wszelakie błędy. Jest takie dobrodziejstwo jak słownik w edytorze tekstu i autokorekta z której warto korzystać. Nie bez powodu podkreśla program zdanie lub sugeruje inne słowo.

    Reply
  2. agata

    Przybędzie sporo turystów 🙂

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *