„Rzeczpospolita” pisze o kajakarzach znad Jeziora Tarnobrzeskiego!

W „Rzeczpospolitej” ukazał się artykuł o działalności Klubu Kajakowego Jezioro Tarnobrzeg. Informacje o dokonaniach jego członków i ich pasji do sportu, a tym samym o naszym jeziorze trafiły do czytelników tego tytułu z całego kraju. Gratulujemy!

Zapaleńcy z Tarnobrzega

„Zapaleńcy z Tarnobrzega” – to tytuł tekstu o kajakarzach znad Jeziora Tarnobrzeskiego. Czytamy w nim miedzy innymi, że: „Garstka zapaleńców nie zapomniała o pięknych tradycjach kajakarstwa w tarnobrzeskiej Siarce i w 2013 roku po ponad trzydziestu latach reaktywowała ten sport w mieście”, czy „Woda na jeziorku ma pierwszą klasę czystości co tylko bardziej zachęca do wiosłowania”.

Cały tekst znajdziecie tutaj:

kajakarze-z-tarnobrzega

Kajakarze nad Jeziorem Tarnobrzeskim

W sierpniu 2013 roku o kajakarzach z nad Jeziora Tarnobrzeskiego tak pisał Tygodnik Nadwiślański:

„Od niedawna w Tarnobrzegu działa Klub Kajakowy „Jezioro”. Jego członkowie chcą szkolić młodych kajakarzy i myślą o stworzeniu profesjonalnego toru kajakowego. Swoją działalność rozpoczęli od organizacji półkolonii dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat, w ramach akcji „Lato w mieście”. Zajęcia odbywają się na stworzonej specjalnie na ten cel plaży, na wprost wyjazd znad Jeziora Tarnobrzeskiego na osiedle Miechocin. Powstała tam między innymi przystań kajakowa.

– My, kajakarze starszego pokolenia, nie mieliśmy możliwości trenowania na takim pięknym akwenie. Była tylko Wisła – człowiek łamał wiosła, niszczył kajaki – mówi Czesław Szlachetka, prezes Klubu Kajakowego „Jezioro”. – Mamy nadzieję, że z tych dzieciaków wyrosną przyszli kajakarze. Chcemy odciągnąć ich od komputerów. Przykro patrzeć na to, jak dziś dzieci prezentują się pod względem wychowana fizycznego. Często nie potrafią się, nie potrafią wykonać podstawowych ćwiczeń gimnastycznych.

Kajaki nie są nowością w Tarnobrzegu. W przeszłości, w latach siedemdziesiątych, w Klubie Sportowym Siarka prężnie działała sekcja kajakarska, na bazie której powstał Tarnobrzeski Klub Sportowy „Wodnik”. Wielu z tych, którzy dziś postanowiło zmierzyć się z pomysłem krzewienia tej dyscypliny sportu, wśród młodych tarnobrzeżan, w przyszłości było zawodnikami tych klubów.

KK „Jezioro” liczy obecnie 32 członków. W tym roku otrzymał z urzędu miasta dotację na zakup sprzętu, w tym sześciu nowych kajaków. Prezydent miasta zapowiedział, że co roku latach miasto będzie dotować zakup kilku kolejnych.

Siedziba klubu znajduje się w Szkole Podstawowej nr 3 (przy ulicy Kochanowskiego), w której od lat działają funkcjonują klasy pływackie, a od września działać będzie także kasa żeglarska.”

kajakarze-tarnobrzeg

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *