Świetne warunki do nurkowania w Jeziorze Tarnobrzeskim!

Członkowie Klubu Płetwonurków LOK TCN Octopus, prowadzącego bazę nad brzegiem Jeziora Tarnobrzeskiego informują, że w akwenie panują obecnie świetne warunki do nurkowania. 

Widoczność pod wodą w Jeziorze Tarnobrzeskim do głębokości 10 metrów wynosi około 5-6 metrów. Temperatura wody na powierzchni wynosi 25°C, a na głębokości 10 metrów 16°C. Nurkowie informują też, że pod wodą „pokazało się dużo ryb”.

Maksymalna głębokość jeziora to 42 metry. Jest to czwarty najgłębszy sztucznie utworzony zbiornik w Polsce. Baza Nurkowa „Machów” zlokalizowana jest przy ulicy Plażowej, a więc przy tak zwanej drodze opaskowej okalającej jezioro – po prawej stronie od tarasu widokowego (znajduje się on przy wjeździe nad jezioro zlokalizowanym przy palmach). W bazie można wypożyczyć potrzebny do nurkowania sprzęt i nabić butle. Do dyspozycji nurków są też łodzie motorowe.

nurkowanie-jezioro-tarnobrzeskie-5 nurkowanie-jezioro-tarnobrzeskie-32 nurkowanie-jezioro-tarnobrzeskie-42_0 nurkowanie-jezioro-tarnobrzeskie-6

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *