Zapraszamy na Dzikowski Festiwal Nalewek

W niedzielę 19 czerwca na terenie Zamku Dzikowskiego w Tarnobrzegu odbywać się będzie trzecia edycja Dzikowskiego Festiwalu Nalewek.

Otwarcie festiwalu odbędzie się w niedzielę o godzinie 12. Festiwal nawiązuje do tradycji właścicieli Dzikowa, hr Tarnowskich, którzy w Wytwórni Wódek i Likierów produkowali słynne i cenione w Polsce i Europie trunki. W ramach festiwalu odbędą się konkursy na najlepsze nalewki w kategoriach: nalewka z derenia, konkurs w formule otwartej (nalewki owocowe i kwiatowe) oraz konkurs publiczności im. Bronisława Burnatowicza. Do udziału zapraszamy mieszkańców Tarnobrzega i gości z całego kraju, w szczególności wytwórców hobbystów wszelkiego rodzaju nalewek. Wszelkie szczegółowe informację znajda państwo w Regulaminie.

Wejście na konkurs publiczności im. Bronislawa Burnatowicza zorganizowany w formie salonu jest płatny. Cena biletu wynosi 10 złotych. Uprawnia on do degustacji wszystkich konkursowych nalewek. Bilet do nabycia w kasie muzeum. Bezpłatne wejście przysługuje wystawcom III Dzikowskiego Festiwalu oraz wszystkim uczestnikom konkursów.

Festiwalowi towarzyszyć będzie kiermasz w produktami regionalnymi, nalewkami i winami. W programie znajdują się także wykłady oraz pokaz gotowania kończący się wspólną degustacją. Wydarzenie uświetnią występy grupy Galicjazz.

Plakat-Nalewki-2016

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *