Na desce za motorówką! Wake Grand Prix 2015

Od 5 do 7 czerwca na Jeziorze Tarnobrzeskim po raz pierwszy odbywać się będą zawody w wakebordingu, a więc jeździe na desce za motorówką.

Będą one częścią ogólnopolskiego Wake Grand Prix 2015. Kolejne jego odsłony będą rozgrywane w Domaniowie, Ełku, Jachrance i Giżycku.

Przy okazji na brzegu jeziora odbywać się będą różne imprezy towarzyszące. Władze Tarnobrzega liczę, że zawody będą okazją do zareklamowania Jeziora Tarnobrzeskiego wśród inwestorów zainteresowanych budową wyciągu wakeboardingowego.

Bardzo serdecznie zachęcam tarnobrzeżan do udziału w tej imprezie i kibicowania zawodnikom. Przy okazji będą odbywać się też różne imprezy towarzyszące – mówi prezydent G. Kiełb

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=OxBIin3m_Xk[/youtube]


Relacja z jednej z zeszłorocznych imprez cyklu Wake Grand Prix (materiał prasowy ze strony www.wakegp.com):

„Widać to było w pierwszy weekend sierpnia, gdy nad Zalew Zegrzyński zjechali się najlepsi europejscy riderzy, a ich popisy obserwowały tłumy rozentuzjazmowanych widzów. Do Hotelu Warszawianka Wellness & SPA przyjechała też Natalia Siwiec by wraz z mężem poczuć fantastyczną atmosferę imprezy i obejrzeć w akcji fantastycznych zawodników.

Wakeboard Grand Prix za motorówką (WakeGP) nad Zalewem Zegrzyńskim był drugim z trzech etapów tegorocznych zawodów wakeboardu w Polsce. W evencie, który odbył się w dniach 1-3 sierpnia, wzięło udział 31 zawodników i zawodniczek. Zwycięzców wyłoniła trudna dwudniowa rywalizacja. Wśród pań triumfowała Polka Emilia Łopińska oraz Słowak Miroslav Hribik wśród panów. W nagrodę zwycięzcy odebrali czeki na 1500 euro. Nowością był, stojący również na wysokim poziomie, konkurs juniorów. Najlepszy wśród młodych riderów okazał się Kuba Walendzik z Polski. To oczywiście nie koniec emocji związanych z WakeGP.

Wakebaording to bardzo szybko rozwijająca się w Polsce dyscyplina sportu, która zyskuje coraz więcej nowych zwolenników. – Widzimy wciąż rosnące zainteresowanie tą dyscypliną stąd event na tak dużą skalę. Wake tak naprawdę może być sportem dla każdego, kto lubi nowe wyzwania, wodę, ruch i pozytywną energię – podkreślił Mariusz Gajewski, organizator i prezes agencji So Top. Kolejna i ostatnia już trzecia impreza w tym roku Wake GP MasterCraft za motorówką odbędzie się 15-17 sierpnia w Ełku przy Promenadzie. Zawodnikom w zmaganiu się z falami pomagają specjalnie dostarczone łodzie Master Craft. Imprezie towarzyszą również najlepsze imprezy, na które zapraszani są dj’e z całego kraju. Dla tych, którzy nie będą mogli osobiście kibicować zawodnikom, relacje z każdej imprezy na żywo można usłyszeć na antenie Antyradia.”

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *