Lodówka dwudrzwiowa – wymiary, wady i zalety

Lodówka dwudrzwiowa jest nam najbardziej znana z amerykańskich filmów, ponieważ w polskich domach trafia się raczej rzadko. W ostatnim czasie staje się jednak coraz bardziej popularna. Nic dziwnego – to może być naprawdę bardzo wygodne rozwiązanie. Dowiedz się, jakie są wady i zalety lodówek dwudrzwiowych.

Lodówka dwudrzwiowa – co to jest?

Lodówka dwudrzwiowa, zwana także lodówką side by side, ma, to oczywiste, dwoje drzwi. Jest podzielona wzdłuż, nie zawsze na równe części. W jednej z nich znajduje się chłodziarka, w drugiej zamrażarka.

Lodówka side by side bardzo często jest wyposażona w dodatkowe technologie i urządzenia, na przykład kostkarkę do lodu czy dystrybutor zimnej wody. Jeśli zależy Ci na pojemności, najlepszym rozwiązaniem jest właśnie lodówka dwudrzwiowa – wymiary mówią same za siebie.

Lodówka dwudrzwiowa – wymiary

W przypadku lodówki dwudrzwiowej wymiary nie zawsze są identyczne. Wszystko zależy od producenta i od konkretnego modelu. Fakt jest jednak taki, że jest naprawdę o wiele większa niż typowa chłodziarko-zamrażarka. Podczas gdy zwykła lodówka ma około 180 l pojemności, ta potrafi mieć nawet 500 lub 600!

Trudno określić, jakie są standardowe dla lodówki dwudrzwiowej wymiary. Po pierwsze – każdy producent może oferować inne sprzęty, po drugie – wybór jest bardzo duży i znajdziesz i mniejsze, i większe modele. Między poszczególnymi modelami różnią się także wymiary części. Czasami chłodziarka i zamrażarka mają równą pojemność, czasami jest ona różna.

Wady i zalety lodówki dwudrzwiowej

W małych kuchniach nie zawsze dobrze sprawdzi się lodówka dwudrzwiowa. Wymiary jednak mogą być różne i nigdzie nie jest powiedziane, że nie znajdziesz modelu, który będzie pasował do twojego pomieszczenia. Warto jednak zwrócić uwagę, że taka lodówka jest po prostu przestronna, więc przechowywanie jedzenia jest łatwiejsze. A to niebagatelna zaleta zwłaszcza dla dużych rodzin.

Lodówka dwudrzwiowa jest nie tylko większa, lecz także bardziej wygodna. Ułożenie półek i rozkład półeczek na drzwiach sprawiają, że łatwiej jest pogrupować produkty spożywcze i zorganizować ich przechowywanie. Co więcej, o wiele wygodniejsze jest także przechowywanie produktów w zamrażalniku. Półki pozwalają na naprawdę bardzo wygodne rozplanowanie ułożenia mrożonek. Można do nich również łatwo sięgnąć – to o wiele bardziej komfortowe niż standardowe szuflady.

Dodatkowe wyposażenie lodówki dwudrzwiowej

Ze względu na to, że w przypadku lodówki dwudrzwiowej wymiary są naprawdę imponujące, możesz liczyć także na dodatkowe wyposażenie. W takiej lodówce miejsce zajmowane przez kostkarkę do lodu czy na przykład dystrybutor wody nie jest problemem.

Małe lodówki często nie mają na to miejsca, a w lodówce dwudrzwiowej można poświęcić nieco przestrzeni na przechowywanie. Takie rozwiązanie jest zdecydowanie niezwykle wygodne.

Materiał zewnętrzny

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *