Bilety na koncerty – 2 miejsca, w których kupisz je legalnie

Niemal w każdym większym mieście regularnie odbywają się imprezy kulturalne i muzyczne. Na większość z nich trzeba kupić bilet. Powstaje więc pytanie – gdzie można kupić tanie bilety na koncerty?

Bilety przez internet

Bilety online – bezpieczeństwo i pewność

Bilety na koncerty – kup bilet u oficjalnego organizatora imprezy

Gdzie nie warto kupować biletów?

 

Idąc na lokalne wydarzenie nie ma dużego wyboru. Bilety dostępne są zwykle w jednym miejscu i w jednakowej cenie. Prawdziwa „walka” rozpoczyna się w przypadku koncertów ogólnopolskich, szczególnie tych, na których występują wielkie gwiazdy muzyki.

Bilety przez internet

W dobie komputerów i popularności internetu, online można kupić wszystko, także bilety na koncerty. Bilety przez internet dostępne są na stronach takich jak Ticketclub.pl, czyli witrynach, które zajmują się sprzedażą biletów na wydarzenia muzyczne na terenie całej Polski. Strony te zbudowane są tak, aby maksymalnie ułatwić użytkownikowi zakup biletów, a jednocześnie pozwolić mu na swobodne i proste monitorowanie terminów najważniejszych koncertów. Aby kupić bilety przez internet na jednej z takich stron trzeba założyć konto użytkownika. Zakupu nie można dokonać anonimowo.

Bilety online – bezpieczeństwo i pewność

Kupowanie biletów online jest nie tylko łatwe, ale również bezpieczne. Strony zajmujące się sprzedażą biletów posiadają zabezpieczenia przed atakami hakerów i kradzieżą danych osobowych. Dodatkowo, aby dokonać płatności użytkownik przenoszony jest do stron, które już dobrze zna, np. DotPay lub PayU. Zanim zostanie dokonany zakup biletów warto sprawdzić, które witryny figurują jako oficjalni dystrybutorzy biletów na konkretne wydarzenie. Kupując bilety online na oficjalnych stronach można mieć pewność, że zakup jest legalny, a bilet upoważnia do udziału w koncercie.

Bilety na koncerty – kup bilet u oficjalnego organizatora imprezy

Przed zakupem biletów na koncert warto sprawdzić kto go organizuje. Organizatorzy koncertów niekiedy oferują specjalną sprzedaż biletów, np. dla pierwszych 100 osób, które kupią bilet, przygotowana jest specjalna promocja cenowa. Jeżeli siedziba organizatora znajduje się w niedalekiej odległości od Twojego miejsca zamieszkania zaryzykuj i kup bilet osobiście. Mogą wyniknąć z tego realne korzyści.

Gdzie nie warto kupować biletów?

Bilety na koncerty są przedmiotem oszustw, szczególnie, jeśli dotyczą wydarzeń o ogromnej popularności. Nie warto więc kupować biletów z niepotwierdzonych źródeł, a jedynie od ich oficjalnych dystrybutorów.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *