W czerwcu Dzikowski Festiwal Nalewek 2018 [MIASTO]

dzikowski festiwal nalewek 2018

Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega i Urząd Miasta Tarnobrzega zapraszają na Dzikowski Festiwal Nalewek 2018 – 3 czerwca b.r. o godzinie 12.00 w parku przy Zamku Dzikowskim.

W ramach festiwalu odbędą się konkursy na najbardziej wykwintne nalewki w kategoriach:

  • nalewka z derenia,
  • konkurs w formule otwartej (nalewki owocowe i kwiatowe)
  • konkurs publiczności im. Bronisława Burnatowicza, przedwojennego dyrektora wspomnianej Wytwórni oraz „Najlepszy Nalewkowicz Tarnobrzega”. Zwycięzca wybierany jest przez kapitułę konkursową spośród mieszkańców Tarnobrzega lub powiatu tarnobrzeskiego, które zgłosiły akces do konkursów głównych w kategoriach „dereń” i „ogólna”.

Do udziału zapraszamy mieszkańców Tarnobrzega i gości z całego kraju, w szczególności wytwórców hobbystów wszelkiego rodzaju nalewek. Wszelkie szczegółowe informację znajdą Państwo w Regulaminie Festiwalu. Nad prawidłowym przebiegiem konkursów czuwać będzie Kapituła Konkursowa pod przewodnictwem najlepszego polskiego „nalewkarza” Zbigniewa Sierszuły.


Zobacz także:

Dni Stalowej Woli 2018. Spawdź program! [W OKOLICY]

Znamy termin Dni Tarnobrzega 2018!

Lemon, Natalia Szroeder oraz Piękni i Młodzi – Powitanie Lata 2018


Wejście na Konkurs Publiczności im. Burnatowicza jest płatny. Cena biletu wynosi 20 zł (do nabycia w kasie Muzeum). Uprawnia do degustacji wszystkich konkursowych nalewek oraz prawo do oddania głosu na wybraną nalewkę. Bezpłatne wejście przysługuje wystawcom V Dzikowskiego Festiwalu Nalewek oraz wszystkim uczestnikom konkursów.  Konkurs odbędzie się w Sali Czerwonej w zamku dzikowskim, w godzinach 12.30-15.00.

W programie Festiwalu znajdują się także wykłady związane z tematyką festiwalu. Festiwalowi tradycyjnie towarzyszyć będzie też kiermasz w produktami regionalnymi, ekologicznymi i tradycyjnymi, nalewkami i winami.

Zakończenie festiwalu odbędzie się o godzinie 18.00 ogłoszeniem listy zwycięzców poszczególnych kategorii konkursowych.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w kiermaszu jako Wystawcy prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Wystawców kiermaszu.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny 15 823 79 99 wew. 23 lub mailowy:  festiwalnalewek@mhmt.pl

Dzikowski Festiwal Nalewek 2018 – Pliki do pobrania:

Regulamin Festiwalu – konkursy
Karta zgłoszeniowa – kategoria ogólna
Karta zgłoszeniowa – kategoria dereń

Regulamin Wystawców kiermaszu
Karta zgłoszeniowa – Kiermasz

Festiwal nawiązuje do tradycji właścicieli Dzikowa, hr Tarnowskich, którzy w tutejszej Wytwórni Wódek i Likierów produkowali do 1939 roku słynne i cenione w Polsce i Europie trunki. Dzikowski Festiwal Nalewek 2018 objęty został honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego – Władysława Ortyla.

v dzikowski festiwal nalewek 2018

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *