Jak szukać najlepszych cen walut

Zarabiasz w obcej walucie i chcesz znaleźć rozwiązanie, które pozwoli Ci wymieniać funty, euro lub dolary po najkorzystniejszym kursie? Zależy Ci na niskim spreadzie walutowym oraz maksymalnej wygodzie? Sprawdź nasz poradnik, a przekonasz się, gdzie należy szukać najniższych cen walut.

Wymiana walut – jakie problemy najczęściej jej towarzyszą?

Polacy stanowią ogromną grupę imigrantów w krajach zachodnich – nasi rodacy mieszkają zarówno w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Holandii, jak i innych państwach europejskich, a dużą część zarobków przesyłają rodzinom w Polsce. Problem może pojawić się w momencie wymiany funtów lub euro na złotówki – niekorzystny kurs lub wysoki spread narzucony na walutę może sprawić, że transakcja będzie mniej opłacalna. Kantory stacjonarne oraz banki często oferują możliwość negocjowania kursów, jednak okazuje się, że ich oferta nie jest atrakcyjna dla wszystkich klientów – koszty podwyższają zwłaszcza wysokie spready. Jak uniknąć takich problemów?

A może e-kantor?

Kantory internetowe wychodzą na przeciw oczekiwaniom konsumentów chcących oszczędzać na wymianie walut i oferują warunki, którym stacjonarne kantory oraz banki nie mogą sprostać. Jak wynika z danych na koniec III kwartału 2016 r. w przypadku waluty euro banki narzucały spread w wysokości aż 7,20%, tradycyjne kantory – 1,48%, zaś e-kantory – jedynie 0,49%. Podobnie wyglądają statystyki dla funta szwajcarskiego – w tym przypadku speady wynosiły odpowiednio: 6,64%, 1,88% oraz 0,58% – z korzyścią dla kantorów internetowych. Nic więc dziwnego, że Polacy zarabiający w walucie EUR lub GBP wybierają ofertę online. Najlepsze ceny walut to nie jedyny argument, który przekonuje coraz większą liczbę konsumentów do skorzystania z usług e-kantorów. Bardzo ważna jest także wygoda oraz bezpieczeństwo przeprowadzania transakcji online. Kantory internetowe działają przez 24 godziny na dobę, a gotówka może znaleźć się na koncie klienta nawet w 15 minut. Dzięki nim można bez wychodzenia z domu kupić lub sprzedaż franki szwajcarskie, dolary, funty. Nie mniej warto sprawdzić kurs euro.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o wymianie walut za pośrednictwem kantorów internetowych, zapoznaj się z artykułem zamieszczonym na stronie http://infokonin.pl/wiadomo%C5%9Bci2/10903-jak-nie-straci%C4%87-na-zarobionych-pieni%C4%85dzach-za-granic%C4%85.html.

 

1 Comment

  1. kantor

    „Podobnie wyglądają statystyki dla funta szwajcarskiego”

    Nowa waluta?

    http://www.kantortarnobrzeg.pl

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *