Nowy rekord głębokości nurkowania w Jeziorze Tarnobrzeskim!

15 sierpnia ustanowiono nowy rekord głębokości nurkowania w Jeziorze Tarnobrzeskim. Ustanowił go zespół nurkowy ALPHA-DIVERS w składzie: Przemek Trześniowski – instruktor IANTD i Iwona Tomica – CMAS Normoxic Trimix Diver.

Udało im sie odnaleźć miejsce o głębokości 43 m. Do tej pory oficjalnie podawano, że jezioro ma 42 metry głębokości i jest to największa głębokość, na jaką można nurkować na Podkarapciu (głębsza przy tamie o 13 m Solina jest zamknięta dla nurkowania w pasie 200 m od zapory). Do pomiarów głębokości dna jeziora użyto komputerów nurkowych Shearwater Perdix.

Tak płetwonurkowie z ALPHA-DIVERS piszą o tym wydarzeniu na swojej stronie internetowej http://alpha-divers.pl: „Nurkowanie głębokie może, i powinno mieć inny cel aniżeli tylko cyfra osiągnięta na komputerze nurkowym. Poszukiwania mitycznej głębi 45-46 m, zarejestrowanej na Jeziorze Tarnobrzeskim za pomocą echosondy, trwają już od kilku tygodni. W tzw. międzyczasie udało nam się znaleźć interesujące elementy urządzeń dawnej kopalni odkrywkowej siarki Machów, która znajdowała się w miejscu, w którym obecnie znajduje się jezioro. Dno jeziora kryje sporo zatopionego sprzętu po dawnej kopalni Machów. Bardzo ciekawie wyglądają formacje biologiczne spotykane na dnie Jeziora Tarnobrzeskiego. Nadal zapraszamy do poszukiwań głębokości 45 m”.


Zobacz także:

Działają już wyciągi wakeboardowe nad Jeziorem Tarnobrzeskim! [WIDEO]

Studiuj w Tarnobrzegu – w jednej z najlepszych uczelni niepublicznych w kraju!

Moc imprez w Sandomierzu. Sprawdź kalendarz imprez 2017!


Fot. http://alpha-divers.pl

rekord głębokości nurkowania w Jeziorze Tarnobrzeskim

1 Comment

  1. Pingback: Nurkowanie, wyjazdy i wyprawy nurkowe, kursy nurkowania Warszawa, Sandomierz ALPHA-DIVERS » Jezioro Tarnobrzeskie – mamy 43 m (!)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *