W Tarnobrzegu działa pracownia artystyczna, w której rzeźbi się w owocach i warzywach. Poznaj Carving-Art! [ZDJĘCIA]

carwing tarnobrzeg

W Tarnobrzegu powstałą pracownia artystyczna, w której rzeźbi się w owocach i warzywach. Zapraszamy do zapoznania się ze sztuką carvingu!

Czym jest carving?

Carving jest sztuką rzeźbienia w owocach i warzywach wywodzącą się z Tajlandii. Liczy sobie kilkaset lat i jest uznawany za dziedzictwo narodowe tego kraju. W Polsce jest to stosunkowo nowa dyscyplina sztuki kulinarnej, jednakże rozwija się prężnie i zyskuje coraz większą popularność – mówi Jolanta Grabiec, właścicielka Pracowni Artystycznej CARVING-ART w Tarnobrzegu. – To także dyscyplina na kulinarnych Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy. W wielu krajach organizowane są własne mistrzostwa.

Niebanalne ozdoby

W praktycznym ujęciu carving to przede wszystkim sztuka przyozdabiania stołów rzeźbami z owoców i warzyw. Pani Jolanta zajmuje się zarówno kompleksową dekoracją imprezy, jak i wykonywaniem pojedynczych dekoracji.

Takie rzeźby uświetnią każdy bankiet czy wytworne przyjęcie, ale przede wszystkim świetnie podkreślą tematykę danego spotkania – niezależnie od tego czy będzie to przyjęcie urodzinowe, imieninowe czy jubileusz. Wykorzystywane są często podczas przygotowywania wesel, komunii czy chrzcin. Bywa również, że carvingowe rzeźby, przedstawiające firmowe loga, stają się doskonałą reklamą podczas bankietów – stanowiąc jednocześnie atrakcyjną ozdobę bufetu – mówi J. Grabiec.

Warto zaskoczyć gości niepowtarzalnymi dekoracjami wykonanych za pomocą tajlandzkiej sztuki rzeźbienia w owocach. Carving przyciąga spojrzenia gości. Dekoracje wykonane z wykorzystaniem tej techniki bardzo podnoszą atrakcyjność przyjęć. Stanowią bowiem nie tylko piękną dekorację bufetu i stołów, ale także wspaniale smakują.

Tego nie kupisz w sklepie

Oryginalny upominek czy prezent z owoców lub warzyw to coś niepowtarzalnego czym można zaskoczyć swoich bliskich. Ręcznie rzeźbiony arbuz lub melon to jedyny w swoim rodzaju upominek. Wspaniale prezentują się także bukiety kwiatów z wyciętych warzyw i owoców. W połączeniu z delikatną dekoracją stanowią unikatowy prezent dla każdego.

Odwiedź Carving-Art

Pracownia Artystyczna CARVING-ART ma swoją siedzibę w Tarnobrzegu przy ul. Sienkiewicza 38A – obok klubu Fitneska. Pani Jolanta preferuje składanie zamówień osobiście w siedzibie firmy po uprzednim kontakcie telefonicznym pod nr 881 065 090.

Carving-Art na Facebooku: https://www.facebook.com/carvingjg/

carving tarnobrzeg

1 Comment

  1. Pingback: Kino letnie w parku przy Zamku Dzikowskim - 14 lipca - tarnobrzeskie.eu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *