Sprawdź, gdzie dostaniesz pieniądze za urodzenia dziecka

Przyjście na świat dziecka to spore wyzwanie dla większości osób. Nagle trzeba przeorganizować swoje życie, dostosować się do nowej sytuacji i zapewnić dziecku jak najlepsze warunki rozwoju. Pojawienie się dziecka to czas szczególny, w którym każdy z nas chciałby poświęcić się w maksymalnym stopniu.

Ważne jest jednak bezpieczeństwo nasze i dziecka, jak również wsparcie finansowe. A to zapewnić nam może odpowiednie ubezpieczenie na życie. Dzięki odpowiednio wcześnie kupionej polisie, można liczyć na świadczenie wypłacone w okresie narodzin, jak również na różnego rodzaju wsparcie medyczne.

Świadczenie – ratunek dla domowego budżetu

Osoby, które już posiadają dzieci wiedzą doskonale jak dużych nakładów finansowych potrzeba, aby zapewnić dziecku, jak i kobiecie w ciąży, odpowiednie warunki.

Już sam okres ciąży bywa niezwykle kosztowny. Poczynając od wizyt lekarskich, zakup koniecznych witamin, czasem leków wspomagających czy koniecznych do wykonania badań – wszystko to generuje dodatkowe koszty. Sytuacja komplikuje się, gdy kobieta w ciąży zatrudniona była na umowę zlecenie lub umowę o dzieło i traci comiesięczne dochody.

Przygotowanie miejsca dla dziecka to również spory wydatek – pokoik, łóżeczko, pościel, wózek, przewijak oraz cała masa pomniejszych niezbędnych sprzętów jak buteleczki, pieluszki, ubranka, nosidełko, fotelik samochodowy oraz wiele innych.

Posiadając dobre ubezpieczenie na życie na www.ubezpieczeniazyciowe.pl można być spokojnym o wszelkie wydatki, ponieważ wypłacone świadczenie pozwoli nam pokryć wiele kosztów związanych z narodzinami dziecka. Sam program wsparcia znany jako Rodzina 500+ czy tzw. becikowe pokrywa tylko niewielką część koniecznych wydatków. Nie każdy z nas może pozwolić sobie na wsparcie rodziny i przyjaciół. Dlatego właśnie lepiej przemyśleć sprawę ubezpieczenia odpowiednio wcześniej i mieć komfort z podejmowania ważnych życiowych decyzji.

Również pracodawca może zapewnić nam odpowiednie zabezpieczenie w postaci ubezpieczeń grupowych. Polisa grupowa bardzo często posiada wariant ochronny dotyczący narodzin dziecka. Warto sprawdzić możliwości, jakie zapewni nam grupowe ubezpieczenia na życie z www.ubezpieczeniazyciowe.pl, aby mieć pewność, że dokonaliśmy dobrego wyboru.

Opieka medyczna z polisy

Wiele ubezpieczeń na życie posiada obecnie oprócz wypłacania świadczeń z tytułu wystąpienia określonych zdarzeń inne rodzaje wsparcia. Należą do nich m.in. konsultacje u specjalistów. Dla wielu kobiet są one niezwykle istotne w okresie ciąży, ponieważ pozwolą uniknąć długiego oczekiwania w kolejkach. Coraz większa liczba ubezpieczycieli posiada również w swojej ofercie możliwość skorzystania z transportu medycznego.

W zależności od pakietu, na który się zdecydujemy oraz szerokości ochrony, jaką wybierzemy, możemy liczyć na różne rodzaje wsparcia. Każde wsparcie może okazać się bezcenne w okresie ciąży, ponieważ jest to czas szczególny, niezwykle ważny i wymagający specjalnej opieki. Właśnie dlatego dobrze jest zadbać o to odpowiednio wcześniej.

Uwaga na karencję

Zanim jednak zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia na życie, musimy pamiętać, że istnieje okres karencji, który stosowany jest w wielu produktach ubezpieczeniowych.

Karencja jest rodzajem zabezpieczenia dla ubezpieczyciela. Ustala ona okres, w którym nie przysługuje nam świadczenie. Przeważnie jest to czas pierwszych trzech miesięcy od zakupu ubezpieczenia, ale może wynosić również pół roku czy nawet 12 miesięcy. W sytuacji, gdy kobieta już jest w ciąży, świadczenie z tytułu narodzin dziecka nie będzie obowiązywać. Dlatego należy właśnie pamiętać o zakupie ubezpieczenia na życie odpowiednio wcześniej, by zapewnić sobie maksymalną ochronę finansową w każdej sytuacji.

materiał partnera

1 Comment

  1. FazZi

    To jest strona o „Jeziorze” i wydarzeniach związanych z miejscem czy poradnik życia?

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *