Leszek Możdżer w Stalowej Woli – 20 maja!

Nie lada gratka czeka miłośników muzyki jazzowej z naszego regionu. 20 maja Leszek Możdżer gościć będzie w Stalowej Woli. 

Leszek Możdżer w Stalowej Woli pojawi się na zaproszenie tamtejszego Muzeum Regionalnego. Będzie jego gościem z okazji Nocy Muzeów. Pracownicy te instytucji zapewniają, że to nie koniec atrakcji, które szykują. Wkrótce podamy więcej informacji.


Zobacz także:

Piknik naukowy „Planeta Energii” na tarnobrzeskim rynku!

Program Dni Tarnobrzega 2017 – poznaj gwiazdy imprezy!


leszek możdzer w stalowej woli


Rok temu artysta gościł nad Jeziorem Tarnobrzeskim:

Skoki na bungee, ogniste pokazy i Leszek Możdżer – drugi dzień festiwalu S16 [ZDJĘCIA] [WIDEO]


Leszek Możdżer w Stalowej Woli na Nocy Muzeów czyli:

Europejska Noc Muzeów – impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Organizatorzy przygotowują także specjalne atrakcje np. zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych, koncerty, poczęstunki, warsztaty, scenki rodzajowe itp. Zwiedzanie umożliwiane jest za symboliczną kwotę płaconą przy pierwszym wejściu lub za darmo. (Żródło – Wikipedia)


Leszek Możdżer jest jednym z najwybitniejszych polskich muzyków jazzowych. To pianista światowej klasy, odważny eksplorator i oryginalny twórca, wyróżniający się własnym językiem muzycznym.

Nagrywał płyty z najwybitniejszymi polskimi muzykami jazzowymi: Tomaszem Stańką (Pożegnanie z Marią), Januszem Muniakiem (One And Four), Michałem Urbaniakiem (Live In Holy City), Piotrem Wojtasikiem (Lonely City i Quest z Billym Harperem oraz Hope z Dave’em Liebmanem), Adamem Pierończykiem (Live In Sofia i 19-9-1999), Henrykiem Miśkiewiczem (Ja nie chcę spać), Anną Marią Jopek (m.in. Bosa, Barefoot, Upojenie, Farat). Nagrywał też ze Zbigniewem Preisnerem (m.in. przy Requiem dla mojego przyjaciela oraz 10 łatwych utworach na fortepian). Od lat współpracuje również z mieszkającym w Los Angeles Janem Kaczmarkiem (nagrania dla wytwórni 20th Century Fox oraz Mira Max)– wliczając w to nagranie nagrodzonej Oscarem muzyki do Finding Neverland.

Możdżer koncertował i nagrywał też z międzynarodowymi gwiazdami takimi jak : David Friesen, Pat Metheny, Arthur Blythe, Buster Williams, Billy Harper, Joe Lovano, Archi Shepp, David Liebman, Charles Fox, Lester Bowie, David Gilmour, Marcus Miller, John Scofield, Steve Swallow, Eddi Daniels, Tan Dun. Pianista najpełniej odnajduje się w projektach solowych i autorskiego trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco. (Źródło: http://mozdzer.com)

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *