Parkrun po raz pierwszy w naszym regionie!

Już w sobotę 28 stycznia w stolicy województwa podkarpackiego rusza parkrun czyli cotygodniowe biegi na dystansie pięciu kilometrów będące częścią ogólnoświatowej akcji o takie właśnie nazwie. 

Na czym to polega? Biegi odbywać się będą co tydzień przez cały rok – w każdą sobotę o 9. Początek i koniec trasy znajdować się będzie obok parkingu hali Podpromie i Mostu Zamkowego, a trasa prowadzić będzie wzdłuż rzeszowskich bulwarów.

Osoby chcące wziąć udział w tym wydarzeniu muszą się wcześniej za zarejestrować na stronie www.parkrun.pl, a na start przyjść z uzyskanym w ten sposób kodem. Udział w biegu jest bezpłatny.

Za każdym razem czas biegu każdego z uczestników jest mierzony. Na wspomnianej stronie internetowej można monitorować swoje wyniki z poszczególnych biegów – na swoim indywidualnym profilu. Ponadto obok indywidualnych statystyk przesyłanych uczestnikom po ukończeniu biegu podawany jest tzw. współczynnik kategorii wiekowych, który pozwala na pokazanie rezultatu uczestnika w postaci stosunku do najlepszego wyniku dla jego płci oraz wieku wyrażonego w procentach.

Parkun organizowany jest obecnie w 13 krajach świata, a w Polsce w 20 miastach. W naszym kraju zarejestrowało się do nich już ponad 25 tysięcy osób.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *