Premie czy programy lojalnościowe – co sprawdza się lepiej?

Lojalność w biznesie jest w cenie. Nie wystarczy już tylko pozyskać kontrahentów i klientów, ale trzeba też zadbać o dobre kontakty z nimi. Odpowiednia oferta, zarówno ta jakościowa, jak i cenowa, to oczywiście podstawa. Ale nie zaszkodzi zdecydować się także na inne rozwiązania, jakimi są programy lojalnościowe, kupony premiowe czy przedpłacone karty premiowe. Wszystko to może przynieść naprawdę dobre efekty, pod warunkiem, że rozwiązania te zostaną prawidłowo wdrożone.

Wsparcie sprzedaży

Dzięki programom lojalnościowym dopasowanym do twoich potrzeb nie tylko zwiększysz sprzedaż i pozyskasz nowych klientów, ale także zbudujesz świadomość marki w oczach konsumentów i partnerów. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z wieloletniego doświadczenia Sodexo w tworzeniu programów lojalnościowych B2B2C dla wielu branż, możesz liczyć na to, że osiągniesz sukces. Programy mogą być skierowane zarówno do partnerów biznesowych, jak i do konsumentów. W zależności od efektu, jaki chcesz osiągnąć, wybierasz odpowiednią mechanikę oraz konstruujesz katalog nagród.

Motywuj i nagradzaj

Jeśli zamiast działań długofalowych wolisz inny rodzaj motywowania i nagradzania partnerów, dystrybutorów czy klientów, wybierz kupony i karty premiowe. Kupony to wygodne i cenione w wielu branżach narzędzia, które doskonale sprawdzają się w strategii wsparcia sprzedaży i nagradzania partnerów, dystrybutorów czy hurtowników. Przedpłacona karta premiowa Sodexo to uniwersalny i elastyczny sposób budowania motywacji i lojalności w biznesie, którą najlepiej nagradzać osoby mające wpływ na sprzedaż, np. kontrahentów czy przedstawicieli działu sprzedaży.

Duży wybór nagród

Ważny jest także szeroki wybór nagród z wielu kategorii. Sodexo oferuj katalog online z ponad 1500 nagrodami. Bierze na siebie pełną logistykę – od doboru i zakupu nagród po magazynowanie, konfekcjonowanie, dystrybucję i komunikację z uczestnikami. Oferuje pełną obsługę formalno-prawną oraz wsparcie administracji przez specjalny Program Managera. Wygodnie i praktycznie, by jak najbardziej ułatwić ci życie!

Na co więc się zdecydować? To zależy, czy chcesz prowadzić działania długofalowo czy doraźnie. Jeśli stawiasz na długofalowość, wybierz skrojony na miarę program lojalnościowy. Jeśli chcesz nagrodzić np. za dobre wyniki kwartalne lub zrobić dodatkowe prezenty na święta, podaruj kupony premiowe. Możesz też wprowadzić w swojej firmie zarówno programy lojalnościowe, jak i karty premiowe – decyzja należy do ciebie. Podejmij ją właściwie!