Pamiątki dla moli książkowych z Zamku w Baranowie [W OKOLICY]

Zamek w Baranowie Sandomierskim przygotował oryginalne pamiątki dla turystów, którzy lubią czytać. Można tam nabyć niezwykłą kolekcję zakładek do książek ze zdjęciami i legendami Małego Wawelu. 

Kolekcja liczy 6 zakładek, a każdą z nich można kupić jedynie za złotówkę. W zamku od razu można też zakupić książkę najnowszą wersję książki ” Tajemnice Małego Wawelu”, w której opisano wiele sekretów skrywanych w zamkowych murach.

Jest to reporterska opowieść o niezwykłej historii zamku w Baranowie Sandomierskim. Można w niej przeczyta m.in. o: legendarnym podziemnym przejściu łączącym Baranów i Sandomierz, o kulisach budowy zamku, o wizytach króla Polski, o cudownym ocaleniu z potopu szwedzkiego, o burzliwych losach zamku, w tym powodziach i pożarach, o legendach i duchach zamkowych, o walkach z użyciem „Wunderwaffe”, o niesamowitych okolicznościach zniszczenia kaplicy, o zaginięciu i odnalezieniu cennych obrazów Malczewskiego, o powojennych próbach rozebrania zamku, o wyczynach komunistycznych dygnitarzy, w tym randkach premiera PRL, o skandalu podczas tajnej narady Układu Warszawskiego, a także o kulisach kręcenia serialu „Czarne chmury”, czy też o czakramie baranowskim.

Polecamy więc zakupić cały pakiet 🙂

zakladki-plakat-150-dpi

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *