RMF FM zaprasza nad Jezioro Tarnobrzeskie [Wideo]

„Jeśli pochodzicie z południa Polski i macie za daleko na Mazury, śmiało możecie zawitać do miasta siarki, gdzie nad jeziorem przy przyjaznej kei zacumujecie łódź i posłuchacie żeglarzy śpiewających szanty” – czytamy na stronie internetowej www.rmf24.pl. Podobne zaproszenie w minioną sobotę można było usłyszeć też na antenie najpopularniejszej rozgłośni radiowej w kraju!

W ramach audyci „Twoje Miasto w Faktach RMF FM”na antenie tego przez cały dzień opowiadano o historii, zabytkach i atrakcjach Tarnobrzega. O Jeziorze Tarnobrzeskim reporterzy i ich goście mówili między innymi tak:

„Prawie 500 hektarów wody, ponad 40 metrów głębokości, 2 plaże. Tak jezioro wygląda w liczbach. Czysta woda pozwala uplasować się temu zbiornikowi wysoko w klasyfikacji najczystszych jezior w kraju. To tu odbywają się międzynarodowe zawody wakeboardowe, ogólnopolskie zmagania windsurfingowe, kitesurfingowe i żeglarskie.

Jeśli pochodzicie z południa Polski i macie za daleko na Mazury, śmiało możecie zawitać do miasta siarki, gdzie nad jeziorem przy przyjaznej kei zacumujecie łódź i posłuchacie żeglarzy śpiewających szanty.

Fale jeziora od lat niosą dźwięki płynące w czasie ogólnopolskiego festiwalu szantowego „Nowy brzeg, nowa fala”. Co roku wybierana jest Miss Jeziora Tarnobrzeskiego. W tym roku nad wodą zagości Festiwal Siarki, Ognia i Bębnów, podczas którego odbędzie się próba bicia Rekordu Guinnessa w grze na bębnach”.

Cały tekst znajdziecie tutaj: http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/fakty-z-twojego-miasta/news-odwiedzilismy-tarnobrzeg-miasto-z-piekla-rodem,nId,2161605#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

A oto wideo z fragmentem wypowiedzi Anny Dobroń z Mariny Tarnobrzeg:

[youtube width=”700″ height=”400″]https://www.youtube.com/watch?v=-VLZMmJl-EQ[/youtube]

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *