Latem w jeziorze, zimą w basenie. Zapraszamy na Aqua Aerobik

Na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu – podobnie jak latem nad Jeziorem Tarnobrzeskim – odbywają się zajęcia z aqua aerobiku. 

MOSiR i klub Fitneska zapraszają wszystkich, którzy chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, odciążyć wiecznie bolący kręgosłup i plecy, wysmuklić i ujędrnić ciało, wykonać w wodzie kompleksowy trening czy po prostu zrelaksować się po pracy. Zajęcia odbywają się przy muzyce i z zastosowaniem odpowiedniego sprzętu wyszczuplającego. Prowadzi je instruktor Marta Kaczmarek z Fitneski. Odbywają się w każdy wtorek o godzinie 19. Więcej informacji znajdziecie na plakacie, który publikujemy niżej.

Podstawową zaletą Aqua Aerobiku jest to, że uczestnicy zajęć doskonale się bawią, jednocześnie pracując nad swoim ciałem i poprawiając kondycję fizyczną organizmu. Opór wody sprawia, że spalamy więcej niż podczas ćwiczeń o podobnej intensywności na sali gimnastycznej nawet 500 kcal w ciągu 45 minut. Gimnastyka w wodzie jest również bezpieczniejsza niż zwykły aerobik, ponieważ dzięki sile wyporu w środowisku wodnym nie ma obciążenia na stawy i kręgosłup. Ciało staje się coraz bardziej jędrne i wysportowane, kształtują i wzmacniają się mięśnie, a tkanka tłuszczowa redukuje się. Poprawia się też wygląd skóry i redukuje się cellulit. Ruch w wodzie zwiększa również odporność na osteoporozę, poprawia kondycję i koordynację ruchową. Obserwuje się także wpływ Aqua Aerobiku na samopoczucie ćwiczących – gimnastyka w wodzie likwiduje stres, wywołując jednocześnie uczucie relaksu psychicznego. Jest aktywnym i przyjemny sposobem spędzania wolnego czasu.

aqua aerobik

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *