Nad Jeziorem Tarnobrzeskim powstanie pole namiotowe i karawaningowe

W sezonie letnim 2016 nad Jeziorem Tarnobrzeskim będzie można w końcu korzystać z pola namiotowego i karawaningowego!

Budowę pól wpisano do budżetu miasta Tarnobrzeg na rok 2016. Magistrat zamierza przeznaczyć na ten cel 200 tysięcy złotych. Niestety urzędnicy dziś nie podają jeszcze żadnych szczegółowych informacji dotyczących tej inwestycji.

Nie wiadomo więc gdzie dokładnie zostanie zlokalizowane pole namiotowe i karawaningowe, chociaż można przypuszczać, że najprawdopodobniej nad brzegiem jeziora zlokalizowanym najbliżej miasta – a więc pomiędzy stanicą wodniacką, a kanałem odprowadzającym nadmiar wody z akwenu do Wisły. Na razie nie wiadomo też kto miałby zarządzać polami – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, czy może zostaną oddane w dzierżawę w drodze przetargu. Nie wiadomo więc także nic o cenach noclegu. Jeśli tylko coś w tym temacie się zmieni poinformujemy o tym.

Do tej pory nad jeziorem można było przenocować jedynie na terenie Mariny – w wynajętym pokoju, kamperze czy namiocie. Miłośnicy biwakowania narzekali jednak, że oferowane tam ceny są zbyt wysokie. W żadnym innym miejscu nad jeziorem nie można było nocować.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *