Place zabaw nad jeziorem powstaną później niż zapowiadano

Opóźni się budowa placów zabaw nad Jeziorem Tarnobrzeskim. 

Placów ma być dwa – jeden przy strzeżonym kąpielisku w okolicy bazy nurkowej (po prawej stronie od wjazdu nad jezioro), a drugi na terenie stanicy wodniackiej „Marina Tarnobrzeg”. Miały być gotowe pod koniec lipca lub na początku sierpnia, ale do tej pory ich budowa się nie rozpoczęła. Po ogłoszeniu przetargu, który miał wskazać wykonawcę prac okazało się bowiem, że na ten cel przewidziano za mało pieniędzy (oba miały kosztować w sumie 250 tysięcy złotych). Urząd został więc zmuszony do „okrojenia” tego projektu. Prezydent Grzegorz Kiełb zapewnia jednak, że nie chodzi o rezygnację z części urządzeń do zabawy, ale z ogrodzenia placów. Te nie zostaną wykonane teraz, ale dopiero w przyszłym roku.

Zmiany te doprowadziły do wydłużenia się procedur przetargowych, a tym samym do przesunięcia terminów rozpoczęcia i zakończenia inwestycji. Place będą gotowe najwcześniej pod koniec sierpnia.

O wyposażeniu placów możecie przeczytać tutaj: http://tarnobrzeskie.eu/2015/06/17/tak-beda-wygladac-place-zabaw-nad-jeziorem-tarnobrzeskim/

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *