Będzie zakaz spożywania alkoholu na plaży

Władze Tarnobrzega zapowiadają wprowadzenie zakazu spożywania alkoholu na plaży nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Stosowną uchwałę w tej sprawie podejmie niebawem rada miasta.

– Na wrześniową sesję rady miasta przygotujemy zmianę uchwały dotyczącej spożywania alkoholu na plaży. Najprawdopodobniej nie będzie spożywania alkoholu na plaży. Są nad jeziorem punkt gastronomiczne, na terenie których można go spożywać – mówi prezydent miasta Grzegorz Kiełb. – Jestem zszokowany , gdy widzę jak młodzi ludzie zwożą nad jezioro tabuny piwa, a później leżą plackiem nie dając znaku życia, a puszki i kapsle walają się po całej plaży.

Uchwała zakazująca spożywania alkoholu miałaby obowiązywać od nowego sezonu letniego. Prezydent przypomina, że w ostatnich latach takie zakazy wprowadzały takie miejscowości turystyczne jak Gdynia, Gdańsk czy Sopot.

2 Comments

 1. pawel

  chodzi o kase z pozolen na ogrodki piwne,
  jak przeszkadzaja puszki i kapsle to moze karac za smiecenie a nie za spozywanie?
  ograbianie ludzi zamiast piwo za 3zl wypic to bedzie 7,
  co jeszcze? zakaz kapieli ?

  Reply
 2. widz

  W myśl przepisu art. 10 ust. 1a Prawa wodnego, śródlądowe wody powierzchniowe płynące stanowią własność Skarbu Państwa, a grunty pokryte tymi wodami również stanowią własność Skarbu Państwa. Grunty przyległe do wód mogą stanowić własność dowolnej jednostki, osoby fizycznej lub prawnej. Obecna ustawa, w art. 27 pkt 1, wprowadziła zakaz grodzenia nieruchomości przyległych do powierzchniowych wód publicznych, w odległości mniejszej niż 1,5 m od linii brzegu, co ma umożliwić dostęp do tych wód niezbędny do korzystania z prawa powszechnego korzystania z wód.

  Zatem na podstawie powyższego zauważyć możemy, że w odległości 1,5m od linii brzegowej nie tylko nie obowiązuje zakaz w oparciu o ustawę, ale gmina nie może wprowadzić zakazu gdyż teren ten nie należy do gminy a bezpośrednio do skarbu Państwa. Tak czy inaczej, jeżeli chodzi o bulwar plażę czy las, spożywanie alkoholu jest w pełni legalne.

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *