Policjanci rozpoczęli partole nad jeziorem

Policjanci z tarnobrzeskiej komendy rozpoczęli patrole nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Tutejszych funkcjonariuszy przez cały sezon letni wspierać będą koledzy z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie.

Policjanci, którzy strzegą bezpieczeństwa osób wypoczywających nad jeziorem dysponują dwiema łodziami. Mają do dyspozycji także quady oraz radiowozy wyposażone w specjalistyczny sprzęt ratownictwa wodnego – rzutki ratunkowe, pasy ratownicze, boje ratownicze, liny asekuracyjne, oraz kamizelki asekuracyjne. Do służby w patrolach wodnych skierowani zostali funkcjonariusze przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz posiadający uprawnienia ratowników wodnych.

Jednym z zadań ich zadań są kontrole stanu trzeźwości osób korzystających ze sprzętu pływającego. Z obserwacji wynika bowiem, że to właśnie alkohol w połączeniu z lekkomyślnością, brawurą oraz lekceważeniem przepisów prawa najczęściej prowadzi do tragedii na wodzie. Policja przypomina,że zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych, prowadzenie statku lub innego obiektu pływającego (np. kajaka czy też roweru wodnego) w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem, za który grozi  grzywna do 500 złotych.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *