Tyrolka

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim zlokalizowana jest najdłuższa w Polsce tyrolka. Długą na równo pół kilometra linę rozciągnięto w pobliżu wyspy, w okolicę której dojechać można od strony osiedla Ocice lub drogą biegnącą wokół jeziora. Mniej więcej połowa jej długości przebiega nad wodą. Różnica wysokości pomiędzy miejscem, z którego rozpoczyna się zjazd i tym, w którym się go kończy to 20 metrów. Zjeżdżając można osiągnąć prędkość nawet 60 kilometrów na godzinę.

jezioroDSC_1079 (Kopiowanie) jezioroDSC_1089 (Kopiowanie)

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=PU3wUi_uRNc[/youtube]

Długość zjazdu: 500m

Z tyrolki można korzystać w lipcu i sierpniu:
pon.-pt.: 12:00 – 19:00
sob.-nd.: 10:00 – 19:00
oraz we wrześniu:
sob.-nd.: 11:00 – 18:00

Mapa:

baner sadrakula pho

 

5 Comments

 1. FazZi

  Byłem ostatnio 2016-04-03 nawet zrobiłem kilka fotek może kiedyś upnę 😉

  Reply
 2. Tyrolka Tarnobrzeg

  Takiej tyrolki jak w Tarnobrzegu nie ma nigdzie! Zjazd rewelacja, coś chyba ponad minutę w powietrzu. Możesz jechać z dziewczyną / z chłopakiem w parze. Transport na miejsce startu.

  Reply
 3. Agata

  Witam, czy podczas zjazdu z tyrolki odbywa się w kapoku?

  Reply
 4. Młode Kadry Podkarpacia

  Nie, bo nie ma takiej potrzeby 🙂 Przy tego typu konstrukcjach stosuje się duży współczynnik bezpieczeństwa, więc nie jest możliwy jakikolwiek kontakt z wodą. Aczkolwiek jeśli będziesz chciała zjechać w kapoku, to raczej nikt ci tego nie zabroni.

  Reply
 5. TadMar

  No troszkę przesadzona ta długość tej kolejki, o ile mi wiadomo najdłuższa kolejka w Polsce jak i w Europie środkowej to kolejka w Wańkowej koło Leska o ile mnie pamięć nie myli to 1360 m

  Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *