Sandomierz

Sandomierz jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce. Jego centrum charakteryzuje się doskonale zachowanym średniowiecznym układem urbanistycznym. W sezonie letnim organizowane są tutaj liczne pokazy walk rycerskich i renesansowego tańca.

Na sandomierskim rynku można spotkać rycerzy

Na sandomierskim rynku można spotkać rycerzy

Wśród głównych atrakcji Sandomierza znajdziemy między innymi: najstarszy i najcenniejszy Zespół Klasztorny Dominikanów z kościołem św. Jakuba (zbudowany na początku XIII wieku), Bazylikę Katedralną z XIV wieku ze wspaniale zachowaną polichromią, renesansowy ratusz, gotycką Bramę Opatowską, czy Zamek Kazimierzowski, który w przeszłości był siedzibę królów i książąt Polski.

Jedną z najnowszych atrakcji miasta jest natomiast Bulwar nad Wisłą im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tutaj zlokalizowano nowoczesną przystań dla sprzętu pływającego, informacyjno-rekreacyjny Budynek Sportów Wodnych oraz plac zabaw dla dzieci. Wzdłuż brzegu Wisły rozciąga się promenada.

W granicach Sandomierza znajduje się także rezerwat przyrody „Góry Pieprzowe” i „Park Piszczele”, w którym znajdziemy ścieżki spacerowe i rowerowe, skate-park oraz park linowy.

Strona internetowa „Królewskiego Miasta”: www.sandomierz.pl

baner sadrakula pho

1 Comment

  1. pozdrawim

    przepraszam ale sandomierz to nie jest tarnobrzeskie komuna juz minela podobno

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *