Przeprawowe Mistrzostwa H6 nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Przeprawowe Mistrzostwa H6 to rajd jakiego w Polsce wcześniej nie było. Po raz pierwszy połączono formułę 6-godzinnego maratonu, z przeprawowymi Odcinkami Specjalnymi.

Odprawa dla zawodników odbędzie się 16 marca w Bazie Rajdu: Polana nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Oficjalny start o godzinie 10.00.  Zakończenie rajdu o godz. 20.00 w Bazie Rajdu.

Rajd potrwa 6 godzin i będzie podzielony na dwie, 3-godzinne części. W ich trakcie załogi muszą pokonać jak najwięcej okrążeń pętli. Za każdy ukończony OS załogi otrzymują punkty. Wygrywa załoga, która zdobędzie jak najwięcej punktów w wyznaczonym czasie.

W mistrzostwach wystartuje 38 załóg z całego kraju, m.in. z Katowic, Rzeszowa czy Kielc. Tarnobrzeg reprezentować będzie załoga: Mateusz Zych (kierowca) i Dominik Buczko (pilot), którzy pojadą samochodem marki Suzuki Samurai w klasie Challange.

Odcinki Specjalne mają charakter przeprawy. Każda z klas ma wyznaczone swoje OS-y.
Przy trasie rajdu wyznaczona jest strefa, w której mogą stacjonować serwisy. W trakcie zawodów zawodnicy będą mogli korzystać z pomocy mechaników, ale tylko na terenie strefy serwisowej.

W miasteczku rajdowym znajduje się Biuro Mistrzostw, w którym następuje rejestracja zawodników, znajdują się tam również strefy z artykułami sponsorów oraz mapy dla kibiców.

Zawodnicy poruszają się po w pełni wytaśmowanej pętli, o długości kilku kilometrów. Na trasie wytyczone są Odcinki Specjalne dla każdej z klas, które trzeba pokonać, lub ominąć.

Rywalizacja toczy się w trzech klasach: No Limit, Advance i Challange.
Klasa No Limit to auta maksymalnie zmodyfikowane, posiadające co najmniej jedną wyciągarkę mechaniczną.
W klasie Advance wyciągarki mechaniczne są zabronione, można korzystać jedynie z wyciągarek elektrycznych i hydraulicznych.
Klasa Challenge to auta z seryjnym nadwoziem, niewielkimi modyfikacjami zawieszenia i jedną wyciągarką elektryczną.

Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Tarnobrzeg.
Partner tytularny: Partnerem Tytularnym cyklu Przeprawowych Mistrzostw Pedders H6 w 2019 pozostaje marka Pedders – wiodący australijski producent elementów zawieszenia i układu kierowniczego.

Organizator: Euro Forum Katowice – Maciej Rachtan, tel. 519-333-442.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *