Tarnobrzeżanin wygrał finał teleturnieju „Jeden z dziesięciu” [MIASTO]

Pochodzący z  Tarnobrzega Tomasz Kuchta wygrał wielki finał setnej edycji teleturnieju TVP „Jeden z dziesięciu”. O jego przygodzie w tym programie można przeczytać w najnowszym wydaniu Tygodnika Nadwiślańskiego. 

Tomasz od niedawna mieszka i pracuje w Jastrzębiu Zdroju. Gdy nagrywano program był jeszcze mieszkańcem Lublina, ale przedstawiając się w nim podkreślał, że pochodzi z siarkowego grodu.

Pod koniec stycznia wygrał dziewiętnasty odcinek setnej edycji „Jeden z dziesięciu” i awansował do Wielkiego Finału tego teleturnieju. Tam odpowiedział poprawnie między innymi na pytania z dziedziny geografii, historii świata i historii Polski, biologii i sztuki. Między innymi takie: Na której włoskiej wyspie leży Taormina, gdzie w tym roku odbył się szczy G7? Gdzie człowiek dotarł wcześniej – do miejsca ziemi położonego najwyżej czy najniżej, czyli największej głębi. Który król Polski na obrazie Jana Matejki słucha kazania Piotra Skargi? Wyeliminował przeciwników i zgarnął główną nagrodę – 40 tysięcy złotych.


Największe atrakcje Sandomierza doczekały się własnych serwisów internetowych

W Połańcu powstaną termy? Pod miastem odkryto wody geotermalne! [W OKOLICY]

Znamy termin Dni Tarnobrzega 2018!


O kulisach tego sukcesu przeczytacie w najnowszym wydaniu TN:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *