Pająki, skorpiony i wije w muzeum. Zobacz zabójczo ciekawą wystawę! [W OKOLICY]

Takiej wystawy dawno nie było w naszym regionie. Zapraszamy do fascynującego świata pająków i skorpionów. Od 15 lutego w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.

Już 15 lutego Muzeum Regionalne w Stalowej Woli zaprasza na kolejną przyrodniczą wspaniałą wystawę edukacyjną pt. „Świat pająków”. Tym razem jest to ekspozycja, na której możemy zobaczyć kilkadziesiąt żywych okazów z grupy zwierząt wzbudzających chyba najsilniejsze skrajne emocje: pająki, skorpiony i wije.

Wystawa zachwyca bogactwem żywych pająków i skorpionów pochodzących z obu Ameryk, Azji, Australii i Afryki. Wśród prezentowanych okazów znajdują się m.in.: Ptasznik królewski, Ptasznik cytrusowy, Czarna wdowa czy Skorpion cesarski.


W czerwcu nad Jezioro Tarnobrzeskie wraca Wodny Park Rozrywki!

W Połańcu powstaną termy? Pod miastem odkryto wody geotermalne! [W OKOLICY]

Znamy termin Dni Tarnobrzega 2018!


Wszystkie okazy prezentowane na wystawie są zamknięte w szczelnych terrariach, co umożliwia filmowanie i fotografowanie z odległości kilku centymetrów, a przede wszystkim zapewnia bezpieczeństwo zwiedzającym.

Na ekspozycji nie brakuje także elementów skierowanych do najmłodszych odbiorców, które ułatwiają poznanie a nawet pokochanie pająków. To wyjątkowa okazja, by przenieść się w kolorowy, tropikalny świat, poznać lepiej środowisko w jakim żyją, a przede wszystkim obalić powielane stereotypy o nich. Każdy może się tu przekonać, że pająki to jednak bardzo pożyteczna dla środowiska grupa zwierząt, która zadziwia i zachwyca swoimi nadzwyczajnymi umiejętnościami i zdolnościami. Naukowców intryguje pajęcza nić 30 razy cieńsza od włosa i proporcjonalnie mocniejsza od stali. Niektóre z nich potrafią latać, inne żyją w wykopanych przez siebie norkach; produkują paraliżujący jad i mają znakomity wzrok. Są niezwykle skutecznymi myśliwymi polującymi często na zdobycz większą od siebie.

Zapraszamy wszystkich, którzy fascynują się tymi niesamowitymi zwierzętami lub chcieliby przełamać własne bariery. Spotkanie z żywymi pająkami, skorpionami czy wijami może stać się wielką przyrodniczą przygodą, a wiedza jaką wystawa przekazuje pozwoli lepiej poznać i zrozumieć te niesamowite zwierzęta.

Wystawie towarzyszy ciekawa i urozmaicona oferta edukacyjna dla wszystkich grup odbiorców.

Czas: 15 lutego – 29 kwietnia 2018 r.

Miejsce: Muzeum Regionalne w Stalowej Woli

Centrum Edukacji Dziecięcej

Stalowa Wola, ul. Staszica 14

tel. 797 120 224

www.muzeum.stalowawola.pl

Pająki, skorpiony i wije w muzeum. Zobacz zabójczo ciekawą wystawę! Pająki, skorpiony i wije w muzeum. Zobacz zabójczo ciekawą wystawę!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *