Wake Park Fala będzie się rozbudowywać

wake park fala

Przedsiębiorca prowadzący w okolicy półwyspu nad Jeziorem Tarnobrzeskim Wake Park Fala, czyli wyciągi do nart wodnych i wakebordingu chce rozszerzać swoją działalność.

Wake Park Fala powstał pod koniec lata ubiegłego roku. Zlokalizowane są po prawej stronie od wjazdu na teren jeziora, 50 m za bazą płetwonurkową, przy półwyspie. Dłuższy wyciąg ma 200 metrów, krótszy 180. Wake Park Fala oferuje przejazdy na wakeboardzie, nartach wodnych i na dużym kole pontonowym (wersja dla najmłodszych). Działa tam wypożyczalnia profesjonalnego sprzętu, a pracownicy parku oferują bezpłatny wstępny instruktaż.

Na styczniową sesję Rady Miasta Tarnobrzega trafiła uchwała dotycząca jego wniosku o wydłużenie obecnej umowy najmu terenu, na którym prowadzi działalność z 3 lat do 10. W uzasadnieniu napisano, że obok masztów i zamocowanych na nich wyciągów służących do uprawiania sportów wodnych zamierza wybudować tam także pomost do startu dla zawodników, obiekty służące do przechowywania sprzętu, przebieralnie oraz obiekt małej gastronomii i plac zabaw.

Radni na razie nie wyrazili na to zgody. Uważają bowiem, że stawki za najem tego terenu powinny być wyższe, od tych które zawiera obecna umowa, a to – jak mówili radni – 2 tysiące złotych rocznie. Temat wróci na najbliższej sesji Rady Miasta.


Zobacz także:

W Połańcu powstaną termy? Pod miastem odkryto wody geotermalne! [W OKOLICY]

Znamy termin Dni Tarnobrzega 2018!

Pod wodą raki, na wodzie łabędzie. Nowa galeria zdjęć od płetwonurków


Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *