Sprawdź co i gdzie może powstać nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Plan zagosporadowania

Jesteście ciekawi co i gdzie będzie można niebawem zbudować nad Jeziorem Tarnobrzeskim? Ile pięter mogą mieć słynne apartamentowce? Gdzie mogą powstać hotele, a gdzie nie? Zapraszamy do zapoznania się z naszą analizą uchwalonego niedawno planu zagospodarowania przestrzennego tego terenu.

Informacje na ten temat, jakie dotąd pojawiały się w mediach, były raczej ogólnikowe i mało precyzyjne. Najwięcej i najczęściej mówiło się właśnie o budowie apartamentowców. Ten projekt od początku (pierwsze informacje pojawiły się w 2013 roku) rozpalał wyobraźnię mieszkańców miasta. I niekoniecznie budził pozytywne emocje. Wielu obawiało się, że niemal przy samej plaży staną wysokie bloki.

Nie były to wcale obawy wyssane z palca. Wystarczyło chwilę pogrzebać w internecie, żeby dowiedzieć się, że (to informacje sprzed kilu lat) nie mają to być pojedyncze budynki, ale całe osiedla, a każdy z nich ma mieć 6 lub 7 pięter. A dziś już wiemy, że deweloper myślał nawet o 9.

Apartementowce czyli…

Okazuje się, że rzeczywistość jest nieco inna od tych wyobrażeń. W planie zagospodarowania terenu pomiędzy plażą a Wisłostradą – między innymi działkę, na której stoi bilbord reklamujący tę inwestycję – przeznaczono pod usługi turystyczne. A więc, zgodnie z opisem dołączonym do uchwały Rady Miasta o przyjęciu tego dokumentu, mogą tam powstać: hotele, pensjonaty, domy wypoczynkowe i letniskowe, apartamentowce (!), usługi zdrowia, pola kempingowe, namiotowe i biwakowe. Budynki, które zostaną tutaj wybudowane mogą mieć maksymalnie 15 metrów wysokości i liczbę kondygnacji nie większą niż 4 – włącznie z poddaszem użytkowym.

Nie przewidziano tutaj budownictwa mieszkalnego wielorodzinnego. Wygląda więc na to, że nie powstaną tutaj bloki mieszkalne o wyższym standardzie, z jakimi kojarzono projekt budowy apartamentowców. Ale apartamenty na wynajem.


Zobacz także:

Wpłaciliście już ponad 150 tysiecy złotych dla Wiktorii! Zbiórka trwa! [W OKOLICY]

Będą produkować piwo. W Tarnobrzegu powstaje browar! [MIASTO]

Nad Jeziorem Tarnobrzeskim powstaną apartamentowce? Jest zielone światło!


 

Mieszkania nad jeziorem?

Możliwość budowy budynków wielorodzinnych (wraz z częścią usługową) w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora plan zagospodarowania przewidziduje jedynie na jego brzegu sąsiadującym z miastem. Mniej więcej w jednej trzeciej drogi od stanicy wodniackiej do kanału, którym wyprowadzany jest nadmiar wody z jeziora. To tutaj mogłyby powstać mieszkalne apartamentowce. Ale także nie tak wysokie, jak chciał deweloper z Rzeszowa. Mogłyby mieć maksymalnie 18 metrów wysokości, czyli pięć pięter.

Turystyka i rekreacja

Bardzo duże połacie ziemi pomiędzy wspomnianym kanałem, miechocińską skarpą i Wisłostradą przewidziano pod zabudowę i działalność związaną z usługami turystycznymi. Natomiast działki przy samym kanale oznaczono jako obszar usług sportu i rekreacji. Tak samo jak teren, na którym dziś działa baza Wodnego Pogotowia Ratunkowego (drewniany domek przy mostku na kanale) i baza kajakarska, oraz połowę wyspy i część jej otoczenia.

Działki bezpośrednio sąsiadujące z brzegami jeziora w zdecydowanej większości oznaczono jako tereny zieleni publicznej. A to oznacza, że będą ogólnodostępne i nikt tutaj nie wybuduje niczego na stałe. Na odcinku od bazy kajakarskiej do wyspy pomiędzy nimi, a drogą opaskową przewidziano zabudowę związaną z usługami turystycznymi. Po drugiej stronie drogi rozwijać ma się natomiast także zabudowa mieszkaniowa (jednorodzinna) i mieszkaniowo-usługowa.

Na przeciwnym brzegu jeziora, kilkaset metrów przed półwyspem, zaczynają się natomiast tereny przeznaczone ogólnie pod usługi. Tak oznaczono także sam półwysep.

Plan zagospodarownia terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego:

plan zagospodarownia jezioro tarnobrzeskie Zrzut ekranu 2017-11-16 16.21.56 (Kopiowanie)

plan zagospodarownia jezioro tarnobrzeskie Zrzut ekranu 2017-11-16 16.21.56 (Kopiowanie)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *