Połącz naukę angielskiego ze swoim hobby

Jeśli masz zainteresowania albo pasjonujesz się czymś, to masz duże predyspozycje do tego, aby szybciej niż inni nauczyć się języka angielskiego. Można zapytać się, co wspólnego ma hobby z nauką języka angielskiego? Otóż wbrew pozorom, bardzo dużo. Pasja może być tym, dzięki czemu Twoje wyniki w nauce języka angielskiego będą wspaniałe.

Na pewno zauważyłeś, że do tego, aby zajmować się tym czym się pasjonujesz, nie potrzebujesz się motywować. Motywacja wynika, już z samego faktu, że czymś się interesujesz. Zajmując się tym, co lubisz najbardziej, spędzasz czas w sposób przyjemny. Jeśli czymś się interesujesz, to na pewno chcesz na ten temat wiedzieć jak najwięcej. Z zainteresowaniami związane są, także takie aktywności jak: czytanie, szukanie informacji, rozmawianie z innymi, uczestnictwo w wydarzeniach mających związek z zainteresowaniami. Można połączyć, to czym się interesujesz z aktywną nauką języka angielskiego. Jest to sposób dla tych, którzy są na wyższym etapie jak początkujący i posiadają już pewne podstawy w języku angielskim.

Im większa będzie, Twoja znajomość języka angielskiego, tym do większych zasobów wiedzy związanej z Twoim hobby będziesz mógł dotrzeć. Tym samym zwiększa się motywacja do nauki, co ważne dzieje się to, jakby samoistnie. Najłatwiej jest nauczyć się języka obcego, wtedy kiedy można go wykorzystać niemalże natychmiast do swoich celów. Fakt, że uczysz się czegoś przydatnego, jest niezmiernie motywujący. Na początku nauki nie chodzi nawet o to, aby komunikować się z innymi na interesujące tematy. W początkowym etapie nauki motywujące będzie to, że dzięki językowi dotrzesz do nieczytanych wcześniej publikacji na temat własnych zainteresowań.

Nie ma większego znaczenia to, czym dokładnie się interesujesz…

Mogą to być robótki szydełkowe albo zainteresowania związane z astronomią. Czytanie ciekawych artykułów z tematyki mającej związek z zainteresowaniami wcale nie wymaga bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. Poradzą sobie z tym, nawet osoby początkujące. Jeśli tematyka artykułu będzie wciągająca, to zrobisz wiele, aby zrozumieć czytany tekst. Tym samym Twoja znajomość języka angielskiego się pogłębia.

Swoje hobby można także wykorzystać do ciekawych rozmów z native speakerami. W tym wypadku najlepiej odszukać taką osobę, która będzie miała takie same lub podobne zainteresowania. Dużą bazę korepetytorów i native speakerów znajdziesz na platformie edukacyjnej preply.com lub wpisując w Google np “angielski indywidualnie warszawa” jeśli chcecie zobaczyć oferty lekcji angielskiego w stolicy. Podczas czynności związanych z tym, czym się interesujesz, Twój umysł wskakuje na najwyższe obroty i jest o wiele bardziej chłonny.

Języka angielskiego, możesz uczyć się na najrozmaitsze sposoby.

Do wyboru masz kursy językowe tradycyjne, kursy językowe online, tradycyjne korepetycje, korepetycje przez Internet, aplikacje mobilne i wiele innych. Znajomość języka angielskiego jest obecnie jedną z podstawowych umiejętności, którą należy opanować, aby móc swobodnie poruszać się w otaczającym świecie. Ogromny źródłem wiedzy na temat języka angielskiego, metod dydaktycznych jest sieć internetowa. Najlepszą z możliwych opcją, na skuteczną naukę języka angielskiego jest otaczanie się językiem. Co w praktyce oznacza otaczanie się językiem angielskim? Są tu wszystkie związane z tym, aby na każdym miejscu spotykać się z językiem angielskim. W domu jest to najprostsze, ponieważ można, na przykład w każdym widocznym miejscu powiesić karteczkę z angielskim słówkiem, lub wyrażeniem. Jeśli słuchasz radia, włącz stacje na których, mówią w języku angielskim. Przestaw język menu w swoim telefonie, komputerze, tablecie. Czytaj angielską prasę, wiadomości codzienne zamieszczane na stronach internetowych. Wykorzystaj swoje hobby do tego, aby szukać ciekawych materiałów w języku angielskim. Metoda otaczania się językiem daje możliwość osłuchania się z językiem.

Języka angielskiego możesz uczyć się samodzielnie lub w grupie, może to być również nauka pod czujnym okiem korepetytora. Wybór sposobu, w jaki będziesz przyswajał sobie znajomość tego języka w głównej mierze, wynika z cech osobowościowych. Nie każda metoda nauki jest dobra dla każdego. Nie ma także metod uniwersalnych. Poznawanie języka angielskiego powinny być w głównej mierze jak najbardziej spersonalizowane. Wspomniane wyżej, połączenie hobby z poznawaniem nowych słówek, zwrotów i wyrażeń jest dobrym sposobem na efektywną naukę.

Chęć rozwijania swoich zainteresowań, konieczność dotarcia do źródeł w języku angielskim jest silnym czynnikiem pobudzającym motywację. Oprócz motywacji w nauce języka angielskiego potrzebna jest systematyczność. Uczyć należy się małymi dawkami, ale regularnie. Wielogodzinna nauka od czasu do czasu, nie da tak dobrych efektów, jak codzienna nauka w małych dawkach. Ostatnią kwestią, którą warto poruszyć, jest komunikowanie się w języku angielskim. O wiele łatwiej będzie rozmawiać z kimś, kto ma podobne lub takie same zainteresowania. Podczas nauki języka, należy mówić i nie bać się wypowiadania zdań na głos. Na początku nie będzie, to może łatwe, ale z czasem, w miarę poznawania nowych słów i wyrażeń będzie coraz łatwiejsze. Regularne konwersacje są sposobem na to, aby ćwiczyć płynne wypowiedzi. Poza tym im więcej razy będziesz, używał języka angielskiego tym Twoja pewność siebie wzrośnie. Pomocne w nauce swobodnego wypowiadania się są konwersacje z native speakerami.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *