Czy polisa OC kupiona online jest ważna?

Chcąc wykupić ubezpieczenie OC samochodu, wcale nie musisz wychodzić z domu. Polisę możesz wykupić online, wykonując zaledwie kilka kliknięć. Sprawdź, jak dopełnić formalności – bez obaw o utratę ważności ubezpieczenia.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, każdy zarejestrowany pojazd musi posiadać ubezpieczenie OC. Jest to polisa, w ramach której towarzystwo ubezpieczeniowe przejmuje finansową odpowiedzialność w razie zdarzenia drogowego spowodowanego przez osobę kierującą ubezpieczonym samochodem. Chociaż ustawa reguluje zakres polisy oraz sumy gwarancyjne, nie określa konkretnego sposobu wykupywania ubezpieczenia OC. Oznacza to, że obowiązkową polisę komunikacyjną można wykupić bezpośrednio w placówce albo… przez internet.

Korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych porównywarek internetowych

Jeżeli obawiasz się, że polisa kupiona przez internet nie będzie ważna, ubezpieczenie OC samochodu na Rankomat.pl możesz wykupić. Jest to sprawdzona i renomowana porównywarka – dzięki temu masz gwarancję, że polisa będzie respektowana, a samochód ubezpieczony.

Wykupując polisę OC przez internet, możesz wiele zyskać:

  • oszczędzasz nawet 50% – masz możliwość porównania oferty towarzystw ubezpieczeniowych, wybierając najtańszą opcję
  • oszczędzasz czas – nie musisz tracić go na wizyty w placówkach ubezpieczycieli, ponieważ oferty towarzystw ubezpieczeniowych zebrane są w jednym miejscu.

Dodatkowym atutem polisy wykupionej przez internet jest możliwość wypowiedzenia umowy – bez podawania przyczyny – w ciągu 30 dni.

Kupujesz OC przez internet? Sprawdź, jak zapłacić za polisę

Zastanawiasz się, jak zapłacić za ubezpieczenie OC w przypadku zakupu polisy przez internet? Do dyspozycji masz kilka form płatności.

  • Karta kredytowa lub przelew internetowy – są to wygodne formy płatności, dzięki którym towarzystwo ubezpieczeniowe otrzymuje wpłatę niemal od razu.
  • Przelew tradycyjny – zarówno w formie wypełnionego druku, który można zrealizować np. na poczcie albo w formie przelewu internetowego po zalogowaniu do systemu bankowości elektronicznej w Twoim banku.

Pamiętaj przy tym, że polisa staje się ważna wyłącznie w momencie opłacenia wyliczonej składki ubezpieczeniowej. Jeżeli nie dokonasz płatności w wyznaczonym terminie i wyznaczonej kwocie, wówczas umowa ubezpieczeniowa nie jest ważna.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *