23 lipca otwarcie labiryntu w kukurydzy w Kurozwękach [W OKOLICY]

otwarcie labiryntu w kukurydzy

Na 23 lipca zaplanowano otwarcie labiryntu w kukurydzy w Kurozwękach. Tym razem jego bohaterem jest Tadeusz Kościuszko – w związku z obchodami dwusetnej rocznicy jego śmierci.

Na polu kukurydzy o powierzchni 45 000 m2 wykonano rysunek, którego inspirację stanowił obraz Janusza Kossaka „Kościuszko pod Racławicami”. Do przejścia jest ponad 4 km ścieżek.

Najkrótsza trasa prowadzi przez punkty, w których umieszczono pytania zabawy edukacyjnej. Wśród uczestników zabawy na zakończenie sezonu rozlosowane zostaną nagrody. Główna nagroda to udział w balu sylwestrowym w kurozwęckim pałacu.


Zobacz także:

Moc imprez w Sandomierzu. Sprawdź kalendarz imprez 2017!

Niebawem otwarcie wyciągu do wakeboardingu i nart wodnych nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Pierwszy dzień Hip Hop Raport Projekt Tarnobrzeg 2017 [ZDJĘCIA][WIDEO]


Labirynt w kukrydzy czynny będzie do końca września 2017. Kształt labiryntu przedstawia postać Tadeusza Kościuszki na koniu. Każdy Gość, który zdecyduje się pokonać labirynt, otrzyma plan i krzyżówkę z pytaniami.  Pytania będą dotyczyć życiorysu Tadeusza Kościuszki. Aby nie było zbyt trudno, przed wejściem do labiryntu będzie znajdowała się plansza z najważniejszymi faktami z życia wybitnego polskiego bohatera.

Ceny biletów
normalny: 6 zł
ulgowy: 4 zł

otwarcie labiryntu w kukurydzy

 

Kukurydziany labirynt sąsiaduje z labiryntami z buku. Labirynt bukowy czynny jest w okresie od 20 maja do połowy października. Labirynt został zasadzony w roku 2003, i dopiero w 2015 roku, po 12 latach udostępniony dla turystów. Cena za wstęp do labiryntu bukowego wynosi 3 zł.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *