Ekologiczne dekoracje wnętrz i zabawki spod Baranowa Sandomierskiego! Poznaj Natulen! [ZDJĘCIA]

natulen zdrowe wnetrze

W Siedleszczanach pod Baranowem Sandomierskim powstają od niedawna ekologiczne cuda – wytwarzane z naturalnych materiałów, elementy dekoracyjne wnętrz i zabawki. Na każdą kieszeń!

Produkowane są tutaj między innymi poduchy i siedziska, materace, wałki i sensoryczne przytulanki dla maluchów – wykonane z naturalnych tkanin, wypełnione naturalną mieszanką łusek gryki, szeleszczące i pachnące z dodatkami ziół, kwiatów.  A kupić je można w sklepie internetowym www.natulen.pl

Sama natura

natulen ekologiczne poduszki2Świat przyrody, stworzony w idealnej harmonii, zawiera wszystko, co potrzebne jest człowiekowi i co dla niego bezpieczne. Nie musimy szukać sztucznych rozwiązań. Moją pasją jest tworzenie produktów, które w sposób szczególny sprzyjają człowiekowi – z wykorzystaniem tego, co podsuwa nam sama natura. Stąd pomysł na ekologiczne poduchy i inne produkty wypełniane łuskami gryki, który zrodził się kilka lat temu. Już wtedy powstawały – na potrzeby własne i najbliższych – pierwsze poduszki wypełniane łuskami zbóż z dodatkiem ziół, kwiatów czy bursztynu – mówi Teresa Pitra, właścicielka marki Natulen – zdrowe wnętrze. – Później były pufy, materace, czy wałki – niezwykle przydatne dla cierpiących na bóle kręgosłupa. A kiedy na świecie pojawiła się córeczka odkryłam jaką wartość mają naturalne zabawki, które wpływają na rozwój zmysłu dotyku, węchu, słuchu i tak zaczęły powstawać lalki, koty i inne przytulanki, które szeleściły, pachniały i masowały małe rączki

Zapotrzebowanie na zdrowe, ekologiczne produkty, fascynacja przyrodą i miłość do tworzenia przyczyniły się do powstania marki Natulen.

Moc lnu i łusek gryki

W tworzeniu moich produktów używam tkanin naturalnych bawełnianych i lnianych. Len, jest tkaniną, która zasługuje na szczególne uznanie. Posiada właściwości zdrowotne, jest niezwykle przyjazna dla człowieka, przyjemna w dotyku i niezniszczalna – odporna na tarcie i rozciąganie. A im dłużej jest używana tym staje się miększa i przyjemniejsza w dotyku. Jest doskonała dla alergików, ma działanie antybakteryjne i antyalergiczne. Pięknie wygląda we wnętrzach w stylu shabby shic, ale także w połączeniu z nowoczesnością – mówi Teresa Pitra. – Łuski gryki nie nagrzewają się od temperatury ciała człowieka, zapewniają przepływ powietrza, przez co także zapobiegają poceniu się. Gwarantują bezpieczeństwo snu cierpiących na alergie – zawarte w nich taniny hamują bowiem rozwój roztoczy, bakterii i pajęczaków. Chronią przed niekorzystnym, wszechobecnym działaniem promieniowania elektromagnetycznego. A delikatny szelest przesypujących się łusek – na przykład w poduszkach – pomaga się zrelaksować.

Ładne i funkcjonalne

Produkty, które jako pierwsze trafiły do sprzedaży wybrano nieprzypadkowo. Większość z nich może być nie tylko niebanalnymi ozdobami wnętrz naszych domów, ale także służyć naszemu zdrowiu.

Siedziska produkowane przez Natulen pozwalają na utrzymanie poprawnej pozycji podczas ćwiczeń, relaksacji czy medytacji – zachowując kręgosłup w linii prostej. Idealnie sprawdzają się podczas zajęć z dziećmi.

Wałki do rehabilitacji i relaksacji dzięki naturalnemu wypełnieniu łuską gryki pozwalają na znalezienie idealnej pozycji dla ciała, zarówno podczas ćwiczeń rozciągających kręgosłup, jak również podczas wypoczynku, kiedy stanowić mogą oparcie dla nóg czy głowy.

Maty z grubej bawełnianej tkaniny wypełnione łuską gryki stanowią wspaniałą izolację od chłodnego podłoża w czasie medytacji, ćwiczeń czy o prostu relaksu.

Bawełniane ekologiczne poduszki wypełnione łuską gryki zapewniają natomiast nie tylko odpowiednie wsparcie głowy, szyi i kręgosłupa podczas snu, ale mogą także służyć jako aromaterapia – dzięki dodatkom suszonych kwiatów jaśminu, róży, szałwii, dzikiego bzu czy lawendy.

Eko dla dzieci

Natulen posiada także serię Eko prezentów dla dzieci – ręcznie wykonanych przytulanek: lalek i kotów. Zabawki częściowo wypełnione są łuską gryki i groszkiem, a na specjalne życzenie także wzbogacane suszonymi kwiatami.

Dzięki temu przytulanki pobudzają nie tylko zmysł wzroku i dotyku, ale także słuchu ( szeleszczą) i węchu (pachną) – mówi Teresa Pitra.

ZAPRASZAMY NA:

www.natulen.pl

Facebook – ODnowa – galeria firmy Natulen


Natulen – zdrowe wnętrze Teresa Pitra
Siedleszczany 25

39-450 Baranów Sandomierski

Kontakt telefoniczny (od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00): 693647977
Kontakt mailowy: info@natulen.pl


artykuł sponsorowany

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *