W Tarnobrzegu powstała fabryka czekolady! [ZDJĘCIA]

Nie znajdziecie słodszego miejsca w okolicy! Od kilku tygodni w Tarnobrzegu działa CZEKOLADOWA CHATKA – manufaktura czekolady, w której produkowane są rozpływające się w ustach praliny i trufle oraz przepyszne torty.

Czekoladowa Chatka to miejsce, w którym możecie zasmakować słodkości, jakich nie znajdziecie w zwykłym sklepie.

Belgijska czekolada

Czekoladowa Chatka manufaktua czekolady tarnobrzeg (4)Praliny, trufle i inne wyroby czekoladowe są wykonywane ręcznie z prawdziwej belgijskiej czekolady. To nie są wyroby czekoladopodobne!

Czekoladę rozpuszcza się w specjalnym podgrzewaczu do odpowiedniej temperatury. Następnie roztopioną czekoladę temperujemy, czyli – inaczej mówiąc – hartujemy, aby była chrupiąca i błyszcząca. Kolejne czynności to wylanie korpusów w odpowiednich formach, przygotowanie nadzienia (genażu) i ,,zamknięcie” form czekoladą, czyli zalanie czekoladą pralinek. Gdy praliny są gotowe wyciągamy je z form – tłumaczy Angelika Rozmus, właścicielka Czekoladowej Chatki. – Z truflami jest podobnie, z tym że obtaczamy je w orzechach, wiórkach kokosowych lub różnych posypkach. Bardzo zależy nam na tym, aby każdy mógł poczuć różnicę między czekoladą i ,,czekoladą”. Nasze pralinki czy trufle mogą być fajnym pomysłem jako prezent lub podziękowanie na takie okazje jak na przykład komunia, wesele, chrzest itp. Torty i ciasta także robimy na prawdziwej belgijskiej czekoladzie. To są domowe wypieki, które charakteryzuje to, że nie są bardzo słodkie, są lekkie i bardzo pyszne.

Przyjdź, skosztuj, zamów

Tarnobrzeska manufaktura czekolady została otwarta 1 czerwca, a więc w Dzień Dziecka. Mieści się w Tarnobrzegu przy ulicy Sienkiewicza 61 (na parterze w środkowym wieżowcu).

Czynna jest od poniedziałku do piątku od godziny 9:30 do 17.30.

Do Czekoladowej Chatki można też zadzwonić — pod numer 604 274 471, napisać maila – czekoladowachatka@interia.pl, lub skontaktować się z nią poprzez stronę na Facebooku – https://www.facebook.com/czekochatka/ Serdecznie zapraszamy do jej polubienia i śledzenia czekoladowych nowości!

Zapraszamy do współpracy

Fajnym pomysłem dla lokali gastronomicznych jest podawanie do kawy czy herbaty pralinek, trufli lub domowych ciast. Sklepy również mogą wzbogacić swoją ofertę o takie wyjątkowe wyroby. Chętne firmy zapraszamy do współpracy. Wypożyczamy również fontanny czekoladowe na małe przyjęcia i spotkania. Nasza oferta na bieżąco będzie rozszerzana. Warto śledzić naszą stronę na facebooku. Będziemy tam informować o nowościach – mówi A. Rozmus.

To nie praca, to pasja

Skąd pomysł na taki biznes? – Po siedemnastu latach pracy w banku, którą uwielbiałam, której się poświęcałam i z której czerpałam radość, przyszedł moment, w którym miałam już dość i postanowiłem zająć się czymś zupełnie innym. Chciałam znów robić coś, czym będę się pasjonować i co będzie sprawiać mi radość. Pierwotny plan był inny. Ale pewnego dnia obejrzałam film, który zupełnie go zmienił – „Czekolada” z Johnnym Deepem i Juliette Binoche. Po obejrzeniu go nie spałam przez całą noc. Wiedziałam już co chce dalej robić. Tak powstała Czekoladowa Chatka – najpierw w mojej głowie, później na papierze, a w końcu w realnym świecie. Zapraszam do niego! – opowiada właścicielka tarnobrzeskiej fabryki czekolady.

Artykuł sponsorowany

2 Comments

  1. Pingback: American Monster Truck Motor Show w Tarnobrzegu. Zobacz popisy kaskaderów światowej klasy! [MIASTO] - tarnobrzeskie.eu

  2. Pingback: W niedzielę otwarcie Wodnego Parku Rozrywki nad Jeziorem Tarnobrzeskim! - tarnobrzeskie.eu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *