W niedzielę festiwal nalewek w Tarnobrzegu. Odwiedź Zamek Dzikowski!

11 czerwca odbędzie się kolejny festiwal nalewek w Tarnobrzegu. Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega i Urząd Miasta Tarnobrzega zapraszają do Zamku Dzikowskiego.

Festiwal nawiązuje do tradycji właścicieli Dzikowa, hr Tarnowskich, którzy w tutejszej Wytwórni Wódek i Likierów produkowali do 1939 roku słynne i cenione w Polsce i Europie trunki.

W ramach festiwalu odbędą się konkursy na najbardziej wykwintne nalewki w kategoriach: nalewka z derenia, konkurs w formule otwartej (nalewki owocowe i kwiatowe) oraz konkurs publiczności im. Bronisława Burnatowicza, przedwojennego dyrektora wspomnianej Wytwórni.
Szczegółowe informację znajdziecie w Regulaminie Festiwalu: http://www.mhmt.pl/najblisze-imprezy/559-iv-dzikowski-festiwal-nalewek.html

Nad prawidłowym przebiegiem konkursów czuwać będzie Kapituła Konkursowa pod przewodnictwem najlepszego polskiego „nalewkarza” Zbigniewa Sierszuły.


Zobacz także:

Doda i Czadoman gwiazdami Dni Grębowa 2017

Rusza nowa linia autobusowa na trasie Tarnobrzeg – Sandomierz

W parku miejskim w Stalowej Woli powstanie wodny plac zabaw? Zobacz wizualizację! [W OKOLICY]


Wejście na Konkurs Publiczności im. Burnatowicza jest płatny. Cena biletu wynosi 20 zł (do nabycia w kasie Muzeum). Uprawnia do degustacji wszystkich konkursowych nalewek oraz prawo do oddania głosu na wybraną nalewkę. Bezpłatne wejście przysługuje wystawcom IV Dzikowskiego Festiwalu Nalewek oraz wszystkim uczestnikom konkursów.
Konkurs odbędzie się w Sali Czerwonej w zamku, w godzinach 12.30-15.00.

Nowością w programie Festiwalu jest konkurs „Najlepszy Nalewkowicz Tarnobrzega”. Zwycięzca wybierany jest przez kapitułę konkursową spośród mieszkańców Tarnobrzega lub powiatu tarnobrzeskiego, które zgłosiły akces do konkursów głównych w kategoriach „dereń” i „ogólna”.

W programie Festiwalu znajdują się także wykłady: pani prof. dr Svetlana Klymenko (Ukraińska Państwowa Akademia Nauk w Kijowie) wygłosi referat na temat pigwy i jej właściwości. pan prof. Andrij Prokopiv (Dyrektor Ogrodu Botanicznego we Lwowie) przybliży historię i losy Ogrodu Botanicznego we Lwowie, zaś pan Zbigniew Sierszuła opowie o tym „czym jest nalewka”.

Festiwal nalewek w Tarnobrzegu rozpocznie się o godzinie 12.00. Festiwalowi tradycyjnie już towarzyszyć będzie kiermasz w produktami regionalnymi, ekologicznymi i tradycyjnymi, nalewkami i winami. Zakończenie festiwalu odbędzie się o godzinie 18.00 ogłoszeniem listy zwycięzców poszczególnych kategorii konkursowych.

 festiwal nalewek w tarnobrzegu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *