Porównujesz, czy przepłacasz?

Na pytanie postawione w tytule można odpowiedzieć wyłącznie twierdząco. Tak, porównywarka jest niezwykle pomocnym narzędziem służącym do wynajdowania najtańszego OC, które, jak wiemy, swoją wysokością niejednokrotnie spędza sen z powiek właścicieli pojazdów w Polsce. Dowiedz się, jak oszczędzać i korzystać z internetowych udogodnień.

Dlaczego porównywanie to oszczędzanie

Nie jest dla Ciebie tajemnicą, że OC stanowi obowiązkową polisę, przed którą praktycznie nie ma ucieczki, jeżeli posiada się zarejestrowany w Polsce pojazd mechaniczny, np. samochód lub motocykl. Co jakiś czas odnawiamy ubezpieczenie, które w swoim zakresie jest identyczne niezależnie od firmy, z jaką podpisujemy umowę.

Szkopuł tkwi w cenach. Od lat są one zasadniczym, najważniejszym punktem konkurencji pomiędzy ubezpieczycielami. Firmy dosłownie prześcigały się w obniżaniu stawek, z czego polscy kierowcy skwapliwie korzystali. Czasami zbyt cwanie, dlatego po kilku latach sytuacja branży prezentuje się dramatycznie i ceny solidarnie są podwyższane przez wszystkie firmy na rynku.

Nie zmienia to faktu, że w tej sytuacji porównywanie jest jeszcze ważniejsze, o ile chce się cokolwiek oszczędzić. Nie warto bazować na przyzwyczajeniach i po prostu przedłużać kolejnych umów z dotychczasową firmą, jeżeli w dziesięciu innych towarzystwach polisa OC kosztuje znacznie mniej. Porównywaniem ofert zajmują się wyspecjalizowani agenci, aczkolwiek szerszą perspektywę daje narzędzie do samodzielnych poszukiwań, takie jak kalkulator OC i AC kalkulator-oc-ac.auto.pl.

Zrób to sam, czyli oszczędzaj na obowiązkowej polisie

Znalezienie najtańszego OC (a także innych ubezpieczeń komunikacyjnych i pakietów, np. AC, assistance, NNW) na własną rękę jest łatwiejsze i szybsze niż kiedykolwiek wcześniej. Zamiast witryna po witrynie przeglądać oferty kilkudziesięciu polskich towarzystw wystarczy wejść na jedną stronę WWW i w kilka minut wypełnić czytelny i przystępny formularz.

Polisa OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl jest dla Ciebie obliczana za pomocą specjalnego algorytmu, który zbiera wszystkie podane przez Ciebie informacje, a następnie zestawia je z wieloma propozycjami polskich firm sprzedających obowiązkowe ubezpieczenie.

Zanim usiądziesz do komputera lub chwycisz w dłoń urządzenie mobilne, przygotuj się na pytania dotyczące Twoich składek, danych pojazdu (producent, marka, rocznik, pojemność silnika, wariant, liczba drzwi, zabezpieczenia), doświadczenia, sposobu korzystania z pojazdu itp. Spokojnie! To nie egzamin, na wszystkie pytania znasz odpowiedzi, wszak chodzi o Twój pojazd i Twoją historię jako kierowcy. Wynikiem wypełnienia formularza będzie indywidualna ocena, która firma ma dla Ciebie najciekawszą, czyli najtańszą propozycję. Podsumowując: teraz już nie ma żadnych wątpliwości, że porównywarka OC pomaga oszczędzać!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *