Koncert Kultu w Dworze na Wichrowym Wzgórzu [W OKOLICY]

koncert kult w dworze na wichrowym wzgórzu

28 kwietnia w Dworze na Wichrowym Wzgórzu w Przybysławicach (gmina Klimontów, powiat sandomierski) koncert zagra legenda polskiej muzyki rockowej – zespół KULT.

Początek koncertu zaplanowano na godzinę 19.00. Jako support wystąpi kolbuszowski zespól „Le Moor”, bilety w przedsprzedaży 60.00 zł, w dniu koncertu 75.00 zł

Przybysławice (gmina Klimontów, powiat sandomierski) – 30 km od centrum Tarnobrzega, 22 km od centrum Sandomierza.


Zobacz także:

Dni Tarnobrzega 2017 nad Jeziorem Tarnobrzeskim

23 kwietnia otwarcie sezonu turystycznego w Sandomierzu


Zespół powstał w lutym 1982 roku w Warszawie. Jego założycielami byli wokalista (a później także saksofonista) Kazik Staszewski i basista Piotr Wieteska. Obydwaj grali wcześniej w zespole Poland, jednym z pierwszych punkowych zespołów w Polsce. Pierwszy skład uzupełnili gitarzysta Tadeusz Bagan i perkusista Darek Gierszewski. Kult zadebiutował na scenie 7 lipca 1982 roku w warszawskim klubie Remont. Już po tym koncercie doszło do pierwszej zmiany, miejsce Gierszewskiego (trafił później do Daabu) zajął Norbert Kozakiewicz. Dołączył też gitarzysta Alek Januszewski. W tym składzie Kult istniał tylko trzy miesiące. We wrześniu 1982 r., dwukrotnie wystąpił podczas pożegnalnych koncertów Brygady Kryzys w warszawskiej Rivierze. Miesiąc później odeszli Januszewski (założył Gardenię; w późniejszych czasach tworzył też okładki płyt, m.in. Aya RL czy Siekiery) i Bagan, a ich miejsce zajęli gitarzysta Piotr Morawiec i klawiszowiec Janusz Grudziński. Zresztą w pierwszych latach istnienia Kult nie grał wielu koncertów, a niemal na każdy z nich przygotowywał nowy repertuar. Powstało sporo piosenek, niektóre na fonograficzną premierę czekały wiele lat, inne w ogóle nigdy nie pojawiły się na oficjalnych fonogramach zespołu. Od samego początku antysystemowe teksty Kazika poruszały ważne problemy związane z tożsamością, wiarą czy porządkiem społecznym… (więcej: http://kult.art.pl/zespol)

Dwór na Wichrowym Wzgórzu: Dwór na Wichrowym Wzgórzu to historyczny, pochodzący z 2 połowy XIX wieku obiekt ( ustalona data budowy to 1876 rok). Pierwszy właściciel cały majątek wraz z dworem w porywie swej szlacheckiej fantazji przegrał w karty. Kolejny, niejaki pan Malinowski, zarządzał folwarkiem, liczącym 300 mórg ziemi, licznymi zabudowaniami gospodarczymi, dworem i znajdującym się u jego podnóży, pięknym zarybionym stawem. Do dworu wiodła długa, różana aleja kończąca się owalnym klombem. W rękach Malinowskich dwór i majątek, już mocno podupadły, pozostał do czasu śmierci jedynego niewidomego i bezdzietnego syna właściciela, czyli do 1936 roku… (Więcej: http://www.dwor-wichrowewzgorze.pl/historia)

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *