Zagłosuj i pomóż stworzyć miejsce spotkań nad Wisłą

Tarnobrzeskie stowarzyszenie PIKAJRO walczy o 50 tysięcy złotych na stworzenie miejsca spotkań nad Wisłą. Każdy z Was może pomóc jego członkom zdobyć te pieniądze – wystarczy wziąć udział w internetowym głosowaniu.

Stowarzyszenie bierze udział w programie Lechstarter dotyczącym urządzania nowej miejskiej przestrzeni. Pieniądze na realizację swoich projektów otrzyma z niego 10 projektów z największą liczbą głosów. Głosować na projekt stowarzyszenia PIKAJRO pod nazwą „Chcieć to móc – spotkajmy się razem” można tutaj: http://lechstarter.urbanforms.org/projekt/305/chciec-to-moc-spotkajmy-sie-razem Głosowanie trwa do 8 maja!

Opis projektu:

Zostanie stworzone miejsce wzajemnej integracji i aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Miejsce, gdzie będą organizowane różnego rodzaju wyprawy oraz imprezy kulturalno-sportowe.

W Tarnobrzegu brakuje przedsięwzięć i miejsc dedykowanych dorosłym. Chcemy stworzyć miejsce, gdzie takie osoby będą mogły zintegrować się ze sobą, nawiązać nowe znajomości, odpocząć, przeżyć niezapomniane wrażenia. Z prognoz demograf. wynika,że problem starzenia się społeczeństwa będzie narastał. Obecnie osoby starsze w porównaniu do innych grup wiekowych w ograniczonym stopniu angażują się w działalność społeczną. Przyczyny tego są złożone, a często wynikają z braku oferty dla ludzi starszych, która umożliwi aktywne spędzanie czasu wolnego. Skutkiem tego jest poczucie ich osamotnienia i wykluczenia z życia społecznego. Jednym z czynników, który pomaga przejść pogodnie ten etap życia jest aktywność fizyczna i bycie członkiem zbiorowości. Dlatego wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom chcemy stworzyć na terenach nadwiślańskich miejsce rekreacyjno sportowe, gdzie będą odbywały się różne pikniki,grille,ogniska, warsztaty, spotkania biesiadne, potańcówki,wyprawy kajakowe i rowerowe.

pikajro miejsce spotkan

1 Comment

  1. FazZi

    A parking dla moto? Chociaż to będzie miejscówka do konsumpcji browara raczej skoro grill 😉

    Reply

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *