Jak zabezpieczyć samochód przed kwietniowymi zmianami pogody?

Kwiecień plecień poprzeplata trochę zimy, trochę lata – tak brzmi znane polskie przysłowie i nie sposób się z nim nie zgodzić. Kwiecień jest rzeczywiście bardzo kapryśny pod względem pogody, dlatego warto przygotować samochód pod kątem zmiennej aury, która panuje w tym miesiącu. Jak to zrobić?

Niestety, ale ani najdroższa, ani najtańsza oferta OC nie są w stanie zabezpieczyć Cię przed konsekwencjami finansowymi szkód spowodowanych skrajnymi warunkami pogodowymi. Obowiązkowa polisa od odpowiedzialności cywilnej nie chroni przed tego typu ryzykiem, w związku z czym należy się zastanowić nad innymi rozwiązaniami.

Auto w garażu

Bez wątpienia najpewniejszym zabezpieczeniem samochodu przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami pogodowymi jest trzymanie go w garażu. Dzięki temu auto nie jest narażone na takie czynniki jak deszcz, promienie słoneczne, grad, śnieg czy wiatr, z których każdy może negatywnie wpłynąć na lakier pokrywający karoserię pojazdu. Oczywiście mamy świadomość, że nie każdy może wynająć lub kupić garaż albo chociaż zamknięte miejsce parkingowe, w związku z czym podajemy kolejne propozycje.

Samochód pod plandeką

Idąc ulicą, zapewne niejednokrotnie rzuciło Ci się w oczy auto zasłonięte pokrowcom. Nie chodzi bynajmniej o to, że właściciel chce je ukryć przed wzrokiem przechodniów, lecz o zabezpieczenie przed czynnikami pogodowymi mogącymi niekorzystnie oddziaływać na karoserię. Nałożenie na samochód plandeki sprawia, że grad, pyłki i soki z drzew, śnieg, deszcz czy silne promienie słoneczne nie niszczą lakieru. Co ważne, pokrowiec dla auta to wydatek stosunkowo niedrogi, bo jego cena zaczyna się już od kilkudziesięciu zł.

Uzupełnij ubytki lakieru

Z jednej strony coraz silniejsze promienie słoneczne, a z drugiej niskie, ale jednak istniejące prawdopodobieństwo opadów śniegu powinny skłonić do zadbania o lakier. Aby nie doprowadzić do pogorszenia jego stanu, warto oddać samochód do blacharza i zlecić mu wykonanie poprawek, o ile oczywiście są one wymagane. Z mniejszymi ubytkami lakieru można spróbować poradzić sobie samemu, robiąc zaprawki lub stosując punktowo lakier zaprawkowy. Przyda się także kompleksowe woskowanie i odnowienie zabezpieczeń antykorozyjnych.

Ubezpieczenie autocasco

Wszystkie wymienione powyżej metody są mniej lub bardziej skuteczne, ale żadna z nich nie zabezpiecza auta w 100% przed ryzykiem szkód wywołanych przez zmienną, kwietniową aurę. Dlatego zawsze dobrą decyzją jest wykupienie polisy autocasco, która daje gwarancję odszkodowania w przypadku strat spowodowanych czynnikami pogodowymi. Więcej o tym ubezpieczeniu dowiesz się na stronie https://najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenia-ac/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *