Studentki Społecznej Akademii Nauk w Tarnobrzegu wśród najlepszych w Polsce!

Cztery studentki tarnobrzeskiego Wydziału Zamiejscowego Społecznej Akademii Nauk znalazły się w elitarnym gronie nagrodzonych przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Karolina Czerwińska, Agnieszka Kwiatkowska, Joanna Olszowy i Paulina Sudoł otrzymały stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe.

W Polsce mamy prawie półtora miliona studentów. Minister nagrodził jedynie 709 spośród nich. W Województwie Podkarpackim takie wyróżnienie otrzymały zaledwie 22 osoby. A nasze studentki są jedynymi wyróżnionymi nie tylko w skali powiatu tarnobrzeskiego, ale całego regionu. To stypendium jest najwyższą nagrodą jaką można otrzymać w Polsce – mówi dziekan Wydziału Zamiejscowego SAN w Tarnobrzegu dr. Grzegorz Wilk-Jakubowski.

Studentki odebrały listy gratulacyjne z rąk dziekana i pełnomocnika rektora Społecznej Akademii Nauk w Łodzi Andrzeja Kazanowskiego. Uroczystość ta była była połączona z oficjalnym rozpoczęciem nowego semestru studiów.

san-tarnobrzeg-stypendia-ministra

Nagrodzone studentki otrzymają stypendium w wysokości piętnastu tysięcy złotych.

To duże pieniądze w stosunku do tych, które są wypłacane w ramach zwykłych stypendiów. Mają one ułatwić nagrodzonym nimi studentom znalezienie właściwego kompromisu pomiędzy pracą zawodową, a staraniami o sukcesy naukowe. Te pieniądze mają stymulować ich dalszy rozwój. Jeśli podejmą studia doktoranckie to mogą otrzymać jeszcze większe wsparcie, gdyż ministerialne stypendium dla doktorantów wynosi 25 tysięcy złotych. I łatwiej jest je uzyskać jeśli było się przez ministra nagradzanym na tym niższym poziomie edukacji – tłumaczy dziekan.

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *